Krystian04.04.2014
Rewolucyjny patent Apple na wyjmowanie karty SIM

Apple w swoich urządzeniach co rusz zmienia karty SIM na inne. Najpierw mieliśmy MicroSIM, teraz trzeba było wycinać do nano.

To jak widać nie jest koniec możliwości Apple w tej dziedzinie. według ostatniego patentu jaki złożyli, okazuje się, że możemy zapomnieć o „kluczyku” do wyjmowania karty. Patent ten opisuje możliwość wyjęcia karty tylko z poziomu systemu operacyjnego – prawdopodobnie dopiero np po podaniu hasła do naszego konta iCloud. Przyznam szczerze, że pomysł ten bardzo mi się podoba i jeszcze bardziej utrudnił by złodziejowi kradzież iPhone czy iPad. Brakuje jeszcze tylko zablokowanie możliwości wyłączenia telefonu bez podawania hasła lub chociaż odcisku palca w modelu 5S.

SIM.onetech.pl
SIM1

Pewnie zaraz odezwą się osoby, które będą miały problem, że przecież telefon padnie (nawet bateria, system, zupełnie) i wtedy będzie problem. Więc od razu na to odpowiem – jak mi bateria pada to nigdy nie miałem potrzeby wyjąć karty sim – może Apple w takim wypadku wprowadzi jakieś rozwiązanie awaryjne? Póki co system pewnie tak szybko nie trafi do naszych smartfonów, nie ma co się martwić na zapas.

Źródło: patentlyapple.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • Piotr

  Bez sensu. Bo niby coś musi wypchnąć tacke sim i czy nie odbije sie to na grubości? A posiadanie hasła do wyłączenia telefonu to absurd.

  • Na pewno byś tak samo mówił w momencie, jak by Ci ukradli telefon i go wyłączyli żębyś nie mógł namierzyć. Absurd.

   • Piotr

    OK. Ale tylko w momencie gdy włączę tryb utracony w iCloud. A poza tym zapewne będzie cały czas wymagany internet. Wyobraź sobie ze chcesz go ponownie uruchomić a nie masz sieci wifi ani 3G

    • Czyli złodziej ma czekać, nie wiem, 1-2h aż wrócisz do domu i uruchomisz tryb utracony, żartujesz, prawda? I o to chodzi, złodziej nie wyłączy telefonu, nie odblokuje, nie wyłączy internetu. Nic nie zrobi póki telefon sam nie padnie z braku prądu.

     Hasło może być zapisane w systemie, może to być nawet zwykły PIN, który musi być ustawiony przy TouchID, lub sam odcisk. Nie widzę związku z brakiem WiFi/3G.

     • Janusz Pałucha

      Ogólnie każda zmiana ma na celu utrudnić „pracę” złodzieja.. ale co w przypadku jak złodziej wyłączy funkcję Find My iPhone bo sam Apple zafundował nam błąd w systemie który pozwala nam tą funkcje wyłączyć..

      Sam pomysł ciekawy.. i pewnie dowiemy się więcej o nim jak będzie zastosowany w którymś z urządzeń

      Podanie hasła do np. iCloud przy wyłączeniu tel. już mogli by wprowadzić w końcu jak często wyłączamy sam tel.? i w ogóle po co go wyłączać.. wyciszyć można przez przełącznik a jak lecimy samolotem to jest w końcu tryb do samolotu…

      Co do wyjęcia karty przy padniętym tel. jak nam padła bateria to wystarczy tel. naładować.. a jak do tego tel. wprowadzili by ładowanie przez wbudowaną ładowarkę w ekran to szybko załatwiło by to problem.. jak tel. zepsuje się nam całkowicie to idzie się do salonu i na poczekaniu wyrabiają nam nową kartę.. nie widzę tu większego problemu.

      Ogólnie jestem za.. ale. żeby za ten patent nie kazali nam słono płacić.. bo może się okazać że tel. z tą funkcja będzie kosztował parę set złoty więcej a do tego.. jak wymyślą kolejną nową kartę sim to w końcu operator każe nam za nią słono płacić..

 • piotr

  Jak to?Bogacz musi docinać kartę sim?Myślałem że tylko bieda z Androida to robi….

  • Nie moja wina że operatorzy w pl są zacofani i wprowadzają kartę 3 miesiące po przemierze telefonu ;p

 • Pan_Twardowski

  A mi jak padnie bateria w jednym telefonie, to przekładam SIM do drugiego telefonu…
  A tak swoją drogą to włączenie trybu samolotowego powinno się odbywać po wpisaniu kodu odblokowującego telefon…