Krzysiek Borek22.12.2016
Robimy Jailbreak iOS 10.1.1 – instrukcja

Luca Todesco, zamiast chwalić się co potrafi w końcu wydał narzędzie do wykonania Jailbreak iOS 10.1.1, ale obecnie jest to wczesna wersja testowa, więc musicie uważać. Nie zmienia to faktu, że możecie na własną rękę odblokować oprogramowanie swojego urządzenia.

Obecnie wspierane są tylko dwa iPhone’y, są to 7/7 Plus. Jeśli potrzebujecie działającego urządzenia to nawet nie podchodźcie do Jailbreak, ponieważ może nie pójść po waszej myśli, a wtedy będziecie musieli odtworzyć oprogramowanie układowe. Jailbreak jest stale aktualizowany i niedługo lista wspieranych urządzeń powinna urosnąć, a kolejnymi będą iPhone’y 6s i iPad Pro.

Najgorsze jest to, że obecnie nie działa Mobile Substrate, co sprawi, że wasze wtyczki i aplikacje nie będą działały. Tak to przecież beta, ale wraz z upływającym czasem sytuacja na pewno zmieni się na lepsze.

  1. Upewniamy się, że mamy najnowszą wersję iTunes i jednego ze wspieranych iPhone`ów.
  2. Pobieramy paczkę z narzędziem i Cydia Impactor stąd.
  3. Dwukrotnie klikamy na Cydia Impactor.dmg, aby otworzyć folder z aplikacją.
  4. Przeciągamy i upuszczamy Impactor do folderu Aplikacje, a potem go uruchamiamy.
  5. Klikamy na Otwórz w momencie pojawienia się komunikatu o uruchomieniu aplikacji pobranej spoza App Store.
  6. Podpinamy iPhone`a do Maka i czekamy aż Impactor go wykryje.
  7. Przeciągamy i upuszczamy plik .IPA z aplikacją na Impactora, a potem podajemy swoje Apple ID, aby umożliwić uruchomienie instalowanego przez nas pliku.
  8. Po zainstalowaniu aplikacji przechodzimy do Ustawienia → Ogólne → Zarządzanie urządzeniem/Profile. Wybieramy swój adres mailowy i stukamy na Ufaj. Potem znowu stukamy na Ufaj (w momencie pojawienia się okna z komunikatem).
  9. Uruchamiamy zainstalowaną przed chwilą aplikację.
  10. Przez 15 lub 20 sekund będzie widoczny biały ekran, a po chwili wasze urządzenie uruchomi się ponownie. Gratuluję macie Jailbreak iOS 10.1.1! Pamiętajcie, że po każdym ponownym uruchomieniu/rozładowaniu baterii, musicie znowu uruchamiać aplikację, aby znowu mieć Jailbreak.

Dziękuje wszystkim zaangażowanym w ten projekt.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek