Krzysiek Borek13.03.2017
Rocznicowy iPhone bez obustronnie zakrzywionego wyświetlacza OLED?

Według dotychczasowych doniesień rocznicowy iPhone powinien otrzymać obustronnie zakrzywiony wyświetlacz OLED, ale wygląda na to, że Apple zostanie przy płaskim ekranie.

We anticipate Apple will adopt a flat implementation of OLED design on their special iPhone model, Lam said, which is analogous to the current 2.5D glass design

Jak już wspominałem, do tej pory większość doniesień mówiła o zastosowaniu obustronnie zakrzywionego wyświetlacza, ale wydaje mi się, że Apple może pozostać przy płaskich ekranach. Ponadto warto zaznaczyć, że wg Macotakara Apple nie wybrało jeszcze ostatecznego wyglądu nadchodzącego urządzenia mobilnego i testuje wiele prototypów. Właśnie dlatego sądzę, że nie powinniśmy się nastawiać na obustronnie zakrzywiony wyświetlacz w rocznicowym iPhonie.

Obecnie iPhone przygotowywany z okazji 10-lecia urządzenia wygląda na wielki krok naprzód w porównaniu do swoich poprzedników. Prawdopodobnie doczekamy się nowego wyglądu urządzenia i wyświetlacza OLED z wąskimi ramkami, zamiast zakrzywionego.

To nie wszytko, co szykuje Apple, sprzęt ma korzystać z pojemniejszej baterii, bezprzewodowego ładowania, ulepszonej Siri, rozpoznawania twarzy użytkownika i wielu innych. Ponadto powinniśmy się spodziewać poprawionej wodoodporności w postaci certyfikatu IP68.

Jedynym problemem może być dostępność rocznicowego modelu, ponieważ może się nie pojawić na półkach sklepowych we wrześniu bieżącego roku. Wszystko za sprawą późniejszego rozpoczęcia produkcji masowej, co ma podobno przypaść na wrzesień, więc sprzęt w sklepach pojawi się dopiero w październiku lub listopadzie. O ile wierzyć plotkom.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Tomasz Nasiadko

  Śmieszą mnie te wasze plotki jak przekupki na rynku, ale co tam ja słyszałem że zastosują ekran crt i antenę satelitarną oraz reaktor atomowy zamiast bateri

 • Danax

  Moim zdaniem zakrzywienie ekranu to ślepa uliczka. Klienci oczekują jednocześnie małego poręcznego telefonu do kieszeni ale od czasu do czasu dużo większego ekranu do wygodnego sufowania i oglądania.

  W takiej sytuacji najlepiej sprawdziłby się smartfon składany jak paszport na 2 lub jak harmonika na 3 części z magnetycznym trzymaniem całości podczas złożenia.

  Oczywiście w takiej sytuacji w grę wchodzi jedynie prostokątny kształt.

 • Jacobs

  No i bardzo dobrze, zakrzywiony ekran, to straszna lipa wymyślona tylko po to, żeby dodać coś „emejzing” do telefonów, których w żaden sposób nie da się już urozmaicić, takie jest moje zdanie. Oby apple się tego trzymał i postawił na normalny ekran tylko z cieńszymi ramkami. 5-5,2 cala w rozmiarze obecnego iPhone’a 4,7 będzie moim zdaniem idealnym połączeniem.