Krzysiek Borek21.03.2017
Rocznicowy iPhone Edition będzie podobny do iPhone 2G

W tym roku powinniśmy ujrzeć specjalną edycję iPhone’a z okazji dziesięciolecia wprowadzenia go na rynek mobilny i wygląda na to, że będzie podobny do swojego pierwowzoru.

Apple podobno ma zastosować trójwymiarowe szkło, które sprawi, że zakrzywienia na obudowie będą odpowiadać tym z pierwszego iPhone’a. Nie zmienia to faktu, że najnowszy model będzie większy, ponieważ dostanie prawie 6 – calowy wyświetlacz. Ponadto będzie cieńszy od modelu, który wszystko zapoczątkował w przypadku Amerykańskiego giganta.

Trójwymiarowe szkło ma pokazywać zakrzywienia na większości elementów tylnego panelu, co będzie odejściem od wzornictwa zapoczątkowanego wraz z wydaniem iPhone’a 4. Towarzyszyło ono praktycznie każdemu modelowi, wliczając w to najnowsze – 7 i 7 Plus. Pierwszy iPhone w swojej budowie miał zakrzywione aluminium i plastikowy element na dole obudowy, prawie tak samo wyglądał 3G, ale jego obudowa była w całości wykonana z tworzywa sztucznego. Rocznicowy iPhone ma przypominać kształtem pierwszego, ale z tyłu znajdzie się szkło zamiast plastiku lub aluminium.

Zakrzywione plecki to pewniak we wzornictwie najnowszego modelu, a będzie prawie płaski. Co prawda będzie zakrzywiony, ale nie w takim samym stopniu, jak w Galaxy S7 Edge, więc możemy na razie zapomnieć o obustronnie zakrzywionym wyświetlaczu OLED. Ekran ma chronić szkło 2,5D, a ramki go okalające mają być wąskie, co sprawi, że ekran może być podobny do tego z Xiaomi Mi MIX. Ponadto dolna część ma być tak samo zakrzywiona, jak w iPhone’ie 7.

Moim zdaniem nawiązania do pierwszego iPhone’a w rocznicowym modelu mogą być interesujące, o ile informacje zostaną potwierdzone przez bardziej wiarygodne źródła lub podczas zapowiedzi we wrześniu bieżącego roku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • quba

    „trój wymiarowe” piszemy razem.

  • Dorian

    Same bzdury same
    Bzdury . Bede sie mial jak wyjdzie tylko iphon 7s i iphon 7s specjalna edycja w innym kolorze tylko z malym dodatkiem.