Krzysiek Borek21.03.2016
ROOT Galaxy S7/S7 Edge

Sztandarowe urządzenia mobilne Samsunga cieszą się popularnością na całym świecie i są otwarte na poczynania domorosłych programistów w przeciwieństwie do konkurencji.

Galaxy S7/S7 Edge nie są wyjątkiem od reguły pomimo korzystania z zabezpieczeń KNOX. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić root, nabijając flagę.

Sprzęt jest dostępny w sprzedaży od niecałych 10 dni, ale Chainfire stanął na wysokości zadania i w każdej chwili możecie uzyskać dodatkowe uprawnienia. Jeżeli znacie się na rzeczy, zapraszam na zapoznanie się z instrukcją, opisującą cały proces.

Uwaga!

 Instrukcja dotyczy tylko i wyłącznie modeli z autorskim układem scalonym Samsunga (Exynos), a dokładnie sprzętu z oznaczeniem G930F i G935F.

Wszystkie dane składowane na sprzęcie nie powinny zostać usunięte, ale warto zainteresować się wykonaniem ich kopii zapasowej. Nigdy nic nie wiadomo, czasem wszystko może obrócić się przeciwko nam.

Pobieramy pliki z poniższej listy:

Pamiętajcie, żeby pobrać kompatybilny z waszym urządzeniem plik (CF Auto Root). Użytkownicy płaskiego modelu, mają pobrać plik dla G930F, a Edge G935F.

 • Rozpakowujemy zawartość pliku z ROOT-em do nowego folderu. Rozpakowana paczka musi mieć plik z rozszerzeniem.tar, a nie.img.
 • Włączamy ODIN-a i w polu PDA wybieramy plik.tar, resztę zostawiamy bez zmian.
 • Wyłączamy S7/S7 Edge i wchodzimy w tryb download. Aby to zrobić wykorzystujemy kombinację przycisków głośności w dół i zasilania. Pamiętajcie, żeby trzymać je oba przez parę sekund.

Po wykryciu przez program waszego urządzenia pozostaje wam kliknięcie Start i odczekanie paru chwil. Jeżeli wszystko poszło, jak powinno, pojawi się komunikat PASS.

Przez najbliższe 5 minut nie używajcie sprzętu i pozwólcie na ukończenie procesu. Sprzęt uruchomi się ponownie parę razy. Nawet jeżeli nic się nie stanie w ciągu 5 minut, nie panikujcie. Wystarczy dłużej przytrzymać klawisz zasilania i odłączyć S7/S7 Edge od komputera.

Nie podniecajcie się zbytnio, wykonanie ROOT-a pozwoli wam używać aplikacji, które go wymagają. Zapomnijcie o Xposed lub CyanogenMod bez TWRP.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Lengyel

  „Nie podniecajcie się zbytnio, wykonanie ROOT-a pozwoli wam używać aplikacji, które go wymagają. Zapomnijcie o Xposed lub CyanogenMod bez TWRP.”
  Co za prostak to pisał…

 • Adrian Misiak

  xposed z tego co pamiętam można zainstalować bez recovery przez aplikację jakąś, ale zgodzę się z użytkownikiem Lengyel, ciekawe podejście.

 • Enter

  Inaczej nie zrozumiesz…

 • zirkon

  a co z modelem SM-G930U da się zrootować w ten sposób?