Krzysiek Borek06.05.2014
Rosnące ceny wyświetlacza szafirowego spowodują mniejszą produkcję większego iPhone`a 6

Pojawiły się nowe informacje na Weibo, z których wynika, że iPhone 6 z 5,5″ ekranem będzie wyprodukowany w mniejszej ilości egzemplarzy. Powodem są rosnące ceny wyświetlaczy z szafirowym szkłem.

Z raportu wynika, że cena jednego wyświetlacza to 280$, co jest wielkim przeskokiem biorąc pod uwagę cenę obecnego wyświetlacza Retina, którego koszt to zaledwie 44$. Cena jednej części oczywiście odbije się na cenie całości, 50% to przewidywany wzrost ceny, w wyniku czego może się okazać, że mało kogo będzie stać na nowe urządzenie od Apple.

„These latest reports suggest that the sapphire screen costs around 1743 yuan (or $280), which would raise the final cost of the device to about 8000 yuan (or $1285) – at least in China. At the moment, the 16 GB iPhone 5S costs 5288 yuan in China ($850), whereas the beefier 64 GB variant is retailed at the price of 6888 yuan (or $1106) „

Według wcześniejszych doniesien, możliwe jest, że szafirowy wyświetlacz będzie wykorzystany jedynie w wersji z 64GB wbudowanej pamięci, jeżeli chodzi o iPhone`a z wyświetlaczem o przekątnej 5.5″. Apple nadal kupuje wyświetlacze z szafirowym szkłem, no i zaczyna produkcję niewielkiej ilości w swojej fabryce mieszczącej się w Arizonie. Fabryka jest w stanie zapewnic od 100-200 milionów wyświetlaczy tego typu.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • piotr

  Jasne…

 • Marcin2014

  Jeśli taka jest realna cena tego wyświetlacza, to pakowanie sie w jego wykorzystanie to bezsens. Tyle kasy za co? Ze trochę wolniej sie ekran porysuje? To już wole kupić folie za 20 zł i mieć zabezpieczenie. Już widzę cenę w Polsce- 3500 za wersje 16GB. Oby to były tylko plotki.

  • Piotr

   To by było za duzo.

 • Gdybanie,przecieki,teorie,obrażanie(Narkoman) internautów,którzy myślą inaczej.Jeszcze więcej takich forum Appla i Cupertino skończy jak Nokia.I pomyśleć,że jeszcze 5 miesięcy będą nas męczyć przecieki w sprawie iPhona 6.A jak już barany nie będę miały przecieków to się przyczepią do odmiany i pisowni słowa iPhone.Koszmar!

  • Krzysiek Borek

   Bez nerwow, jezeli cos Panu nie pasuje to chyba nie musi Pan tego czytac, tak ? (Moze za duzo zobie pozwalam,jako świeżak, ale takie jest moje zdanie w tej sprawie). To normalne, ze pojawiaja sie przecieki i się je publikuje, nie tylko tutaj to robimy.