Krzysiek Borek08.06.2016
Rozpoczęto dostawę zawiasów do nowego MacBooka Pro

Nowy model MacBooka Pro zadebiutuje dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku, ale nie zmienia to faktu, że rozpoczęto dostawę nowych zawiasów dla laptopa Apple.

Za dostawę odpowiada JarllyTec, a rozpoczęto ją w zeszłym miesiącu. Ponadto statystyki sprzedaży części tego dostawcy wzrosły o 107.2% w porównaniu do ubiegłego roku. Poza tym JarllyTec dostarczy również zawiasy dla 15 – calowego MacBooka Pro, a proces rozpocznie się w trzecim kwartale bieżącego roku (od lipca do września).

17059-14232-160531-MacBook-l

Zawiasy muszą być wytrzymałe, aby znieść trudy życia codziennego z użytkownikiem. Nie można również zapomnieć o połączeniu ekranu, klawiatury i reszty części tak, aby nie występowały żadne problemy podczas użytkowania. Warto nadmienić, że w tym roku Amerykanie planują zmiany we wzornictwie swoich najnowszych laptopów i mam nadzieję, że nie zakończą się na zawiasach.

Nie zapominajcie, że debiut nowego sprzętu ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku, więc obecnie dostarczane części przez JarllyTec nie muszą sugerować szybszego wydania. Wątpię, żeby podczas tegorocznego WWDC Apple zaprezentowało nowy sprzęt, pewnie wszystko znowu będzie kręcić się wokół oprogramowania, a nowe urządzenia zobaczymy później.

Podobno nowe modele Pro otrzymają dotykowy panel OLED zastępujący standardowe przyciski funkcyjne nad klawiaturą, ale to nie jedyne nowości. Kolejną ma być czytnik linii papilarnych (Touch ID), który po raz pierwszy pojawi się w urządzeniu z systemem operacyjnym OS X/macOS.

Apple sięgnie również po porty USB — C, ale będzie ich więcej w porównaniu do MacBooka Retina, co oznacza, że producent odejdzie od złącza MagSafe do ładowania baterii. Tak przynajmniej przedstawiają sytuację fotografie korpusu nowego MacBooka Pro.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Bart

  1. Apple lubi wydawac nowe MacBook bez chwalenia sie tym faktem na konferencji (no byba iz wprowadza cos NAPRAWDE nowego – ala ForceTouch)

  2. No gites iz news o…. zawiasie – a kiedy nastepny news o wprowadzeniu do produkcji literki ‚A’? :)

  • krzysiekb92

   Jak będzie to się pojawi ;)

   • Bart

    Bedzie jak przybedzie ;)

 • Danax

  Muszę się zgodzić z Krzysztofem Borkiem.

  Mało prawdopodobne, że Apple zdecyduje się pokazać nowe MacBooki na WWDC kiedy do premiery nowych egzemplarzy pozostało jeszcze kilka miesięcy. Skanibalizowałoby to sprzedaż na najbliższe miesiące.

  Ze strategicznego punktu widzenia lepiej dla nich jak na osobnej konferencji o tym powiedzą przed grudniowym szałem zakupowym.

  Co do MagSafe – myślę, że można zrobić żeńskie wejście USB-C z MagSafe. Oczywiście prościej jest tego nie robić. Zobaczymy co pokaże Apple.

  Ps – czy zauważyliście, że na Onetech zwykle komentują jedynie 3 osoby:
  Bart, krzykiejb92 (pracownik) i czasem ja?

  • krzysiekb92

   Griffin wydał akcesorium, które z USB – C robi właśnie port podobny do MagSafe.