Krzysiek Borek11.07.2016
Rozpoczęto prace nad CyanogenMod 13 dla Galaxy S7 z układem scalonym Samsunga (Exynos)

Nie mam wątpliwości, że Galaxy S7 to niemal kompletne urządzenie mobilne działające pod wodzą Androida, przynajmniej pod względem sprzętowym.

Dla mnie to obecnie najlepszy smartfon z Androidem dostępny w sprzedaży, ale nadal nie jestem w stanie przekonać się do TouchWiza.

Niestety, modele z autorskim układem scalony nie są tak samo podatne na modyfikacje oprogramowanie, jak sprzęt z układem scalonym Qualcomma. W praktyce oznacza to problemy z niestandardowymi wersjami oprogramowania, o ile w ogóle programistom uda się je uruchomić.

20160708_160159-e1467978773199-576x1024

Na szczęście nadzieja umiera ostatnia, co pokazują niektórzy użytkownicy XDA Developers, pracujący obecnie nad oprogramowaniem dla Galaxy S7 w wersji AOSP. Obecnie udało im się uruchomić S7 Edge i potwierdzono przy okazji działanie dźwięku podczas uruchamiania. Na ten moment tylko tyle im się udało i nie ma możliwości pobrania plików, aby samemu sprawdzić CM13.

Ciężko nazwać to w ogóle wersją alfa lub beta, ponieważ nie znamy postępu prac nad oprogramowaniem ani jego przyszłości.

Źródło: xda-developers.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek