Krzysiek Borek01.08.2015
Rozpoczęto produkcję wyświetlaczy z Force Touch dla obu modeli iPhone`a 6s

iPhone 6s wraz z modelem 6s Plus mają zostać wyposażone w wyświetlacze dotykowe z technologią Force Touch, to zupełnie nowe podejście do interakcji między użytkownikiem a urządzeniem mobilnym, zapoczątkowane w Apple Watchu, MacBooku Pro Retina i 12 – calowym MacBooku.

Zaraz po opublikowaniu informacji na ten temat przez Bloomberga okazało się, że ruszyła masowa produkcja wyświetlaczy, wyposażonych właśnie w Force Touch. Według źródeł bliskich łańcuchowi dostaw okazuje się, że panele są już produkowane w fabrykach na wschodzie.

Touch

Nowy gest będzie przydatny dla bardziej zaawansowanych użytkowników iOS. Dzięki rozpoznaniu siły nacisku pozwoli na szybszy dostęp do wielu ustawień iPhone‚a. Choć Apple nie podało szczegółowych informacji o wdrożeniu Force Touch podczas prezentacji iOS 9.

Apple do końca tego kwartału powinno wyprodukować 36 – 40 mln egzemplarzy najnowszego smartfona, a przed świętami jego ilość powinna wzrosnąć o dodatkowe 50 mln. Prawdopodobnie w tym roku Apple dostarczy około 230 mln swoich produktów.

W czerwcu większość dostawców Apple rozpoczęło produkcję paneli dotykowych z Force Touch w małych ilościach, które zwiększono w lipcu. TPK jest jednym z podwykonawców Apple, którzy zajmują się panelami z Force Touch i dopiero w tym miesiącu rozpoczęli produkcję.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek