Krzysiek Borek01.01.2016
Rozpoczęto przedsprzedaż tabletu ChuWi Hi12 z Windows10

Wydaje mi się, że modę na tablety z 12 – calowym wyświetlaczem zapoczątkował Microsoft dzięki serii Surface, a później konkurencja rozpoczęła produkcję własnych tabletów z podobną przekątną wyświetlacza.

Jednym z takich przykładów jest niedawno wydany iPad Pro i dostępny w przedsprzedaży ChuWi Hi12 z Windows 10.

Tablet z 12 – calowym ekranem działa na podstawie Windowsa 10, którego nie wspominam najlepiej z testów ASUS-a Transformer Book T100HA, ale bardziej przyzwyczajeni użytkownicy nie będą narzekali na system operacyjny Microsoftu.

N2DbbA9

Jak już wspominałem, wyświetlacz ma przekątną 12 – cali, a jego rozdzielczość to 2160 × 1440 pikseli. Układ scalony został wykonany w 14nm procesie litograficznym, a jego dostawcą jest nie kto inny niż Intel. Siedzi w nim 64 – bitowy Intel Atom (Cherry Trail) Z8300, taktowany 1,84GHz wspomagany przez 4GB pamięci operacyjnej i GPU Intel HD Graphics 8 – ej generacji o taktowaniu 500 MHz. Producent daje do dyspozycji użytkownikowi 64GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozbudowy o tyle samo, dzięki karcie pamięci.

L7fLEPF

Za komunikację bezprzewodową odpowiada WiFi 802.11b/g/n i Bluetooth 4.0, niestety nie wyposażono go w GPS. Warto nadmienić, że sprzęt wspiera również OTG, więc nie musimy korzystać z dedykowanej klawiatury, a możemy podłączyć swoją i myszkę. Dobrze wiecie, że nie lubię i nie robię zdjęć tabletem (nawet podczas testów), ale zainteresowani otrzymają 5MPix aparat główny i 2MPix z przodu, który pewnie posłuży jedynie do rozmów przez Skype’a.

BwC8t36

Nie zapomniano również o porcie microHDMI, 2 portach USB, gnieździe słuchawkowym, czytniku kart pamięci i łączeniach dla dedykowanej stacji dokującej z klawiaturą. Najciekawiej z tego zestawienia wyglądają głośniki stereofoniczne, jestem ciekaw jak będą sobie radzić z odsłuchem ulubionej muzyki i w ogóle.

xrLh2sp

Obecnie model Hi12 jest dostępny w przedsprzedaży – tutaj, a jego cena wynosi zaledwie 289,19$ (1130 zł bez podatku). Myślę, że cena nie należy do wysokich i sprzęt znajdzie swoich odbiorców dzięki relatywnie niskiej cenie.

Źródło: Geekbuying.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek