Michał06.03.2018
Rozpoznawanie twarzy w Galaxy S9 nie tak bezpieczne jak FaceID w iPhone X

Po nieco dłuższej przerwie spowodowanej chorobą czas nadrobić zaległości. Na początek wpis o bezpieczeństwie mechanizmu rozpoznawaniu twarzy w Galaxy S9. Czy jest on lepszy od tego w Galaxy S8?

Według eksperta bezpieczeństwa CNET, Samsung Galaxy S9 posiada niemal dokładnie taki mechanizm rozpoznawania twarzy jak w modelu z ubiegłego roku. Jedyną różnicą jest szybkość działania. W kwestii bezpieczeństwa niestety nic się nie zmieniło.

Galaxy S9 korzysta z  2D układu rozpoznawania twarzy, czyli całość działa mniej więcej tak samo jak w Galaxy S8. Dla porównania iPhone X korzysta z układu 3D co jest praktycznie niemożliwe do obejścia. Ale wróćmy jeszcze do Galaxy S9.

Przy skanowaniu 2D w Galaxy S9 jest wielce prawdopodobne jest, że bardzo łatwo uda się obejść ten sposób odblokowania telefonu. W jaki sposób? Można to zrobić przykładowo za pomocą zdjęcia czy filmu na którym jest właściciel telefonu .Widzieliśmy takie rozwiązania na przykładzie Galaxy S8.  Samsung w modelu Galaxy S9 skupił się na poprawie szybkości działania czytnika, a nie na jego bezpieczeństwie.

Jak to wyglada w praktyce? Na pewno już za kilka dni w sieci pojawią się pierwsze filmy na którym zobaczymy działanie skanera twarzy.

Źródło: twitter.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz