Krzysiek Borek05.09.2015
Runtastic prezentuje zegarki dla osób aktywnych fizycznie

Pewnie znacie Austriacką firmę Runstastic jedynie za sprawą ich aplikacji na Androida i iOS. Właśnie zaprezentowali nową serię inteligentnych zegarków o nazwie Runtastic Moment.

W przeciwieństwie do większości urządzeń noszonych, mamy do czynienia z analogowymi zegarkami, wyposażonymi w odpowiednie funkcje do monitorowania poczynań użytkownika podczas jego aktywności fizycznej. Niestety, zapomnijcie o pulsometrze, jedyne co potrafią te zegarki to wyświetlanie wykonanych kroków, ilość spalonych kalorii i czasu, który poświęciliśmy na ćwiczenia. Wszystkie dane zebrane przez zegarki są synchronizowane w aplikacji na Androidzie lub iOS za pośrednictwem połączenia Bluetooth. Producent pomyślał również o implementacji diody LED, która informuje użytkownika, czy wykonał swój dzienny cel, czy nadal musi na niego zapracować.

Sporo czasu spędzacie pływając? Zegarki są wodoszczelne nawet do 100m, choć obecnie nie zbierają danych podczas pływania, co zmieni się po wydaniu stosownej aktualizacji dla wszystkich inteligentnych zegarków z serii Moment.

Runtastic-Moment-Smarwatches-Specs

Analogowy zegarek z jedynie wybranymi funkcjami to interesujące połączenie, jeżeli weźmiemy pod uwagę żywotność baterii, która w tym przypadku może wynieść nawet 6 miesięcy na standardowej baterii. Wszystko to dzięki implementacji jedynie wybranych funkcji i braku prądożernego wyświetlacza, który w głównej mierze wpływa negatywnie na żywotność baterii.

Runtastic zaprezentował cztery zegarki, choć nie różnią się funkcjonalnością. Najtańszymi są Moment Basic i Fun, obydwa wykonane z aluminium, a ich opaski wykonano z silikonu. Jedyna różnica między tymi modelami to zdecydowanie większa konstrukcja modelu Basic względem Fun. Potrzebujecie czegoś lepszego? Moment Classic i Elite będą dla was odpowiednie, choć cena za każdy wynosi $180.

Urządzenia noszone z fikuśnymi wyświetlaczami i cztero rdzeniowymi układami scalonymi sprzedają się, jak ciepłe bułeczki, a co raz więcej producentów wydaje analogowe zegarki z wieloma funkcjami dla osób aktywnie spędzających czas. Ostatnio Runtastic został wykupiony przez Adidasa za 239 milionów $, to jeden z wielu producentów skupiających się na produkcji i sprzedaży takich gadżetów.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek