Krzysiek Borek13.02.2016
Ruszył program wymiany wadliwych kabli USB-C dla 12″ MacBooka

Apple wczoraj rozpoczęło międzynarodowy program wymiany kabli USB—C przeznaczonych do ładowania 12 – calowego MacBooka. Do wymiany kwalifikują się kable wysłane z laptopem do czerwca 2015 roku.

Według producenta wadliwe kable mogą przyczynić się do braku przepływu zasilania z ładowarki do MacBooka lub ładowania baterii w interwałach. Samemu możecie sprawdzić, czy kabel jest w porządku, czy nie, wystarczy rzucić okiem na długość napisu „Designed by Apple in California. Assembled in China.” Kable z poprawkami mają ten sam tekst, ale za nim widnieje numer seryjny, poza tym wymiana jest darmowa i podlegają jej również oddzielnie kupione kable.

affect-1

Konsumenci, którzy podali swój adres mailowy podczas rejestracji 12” MacBooka automatycznie otrzymają nowy kabel, a inni muszą skontaktować się ze wsparciem Apple lub udać się do resellera albo do oficjalnego Apple Store. Wymiana kabli potrwa do 8 czerwca 2018 roku.

12 – calowy MacBook jest w sprzedaży od kwietnia ubiegłego roku, więc wadliwe kable były sprzedawane od dwóch miesięcy, zanim pojawiły się nowe.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek