Michał18.02.2015
Ruszyła nowa platforma wideo streamingu na żądanie – bez abonamentu z najlepszymi filmami

CHILI, pierwszy niezależny gracz na włoskim rynku cyfrowej dystrybucji filmów oraz seriali rozszerza swą działalność w Europie: platforma jest już dostępna w Polsce i w Austrii a wkrótce pojawi się także w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

1

CHILI, założona przez Stefano Parisi, powstała w czerwcu 2012 roku, jako spin off oddziału Over the Top TV firmy FASTWEB (Fastweb jest największym alternatywnym operatorem telefonii stacjonarnej we Włoszech), zakończyła rok 2014 z wynikiem ponad 450 tysięcy klientów i obrotami w wysokości 4 milionów euro.

„We Włoszech jesteśmy pionierami tego młodego wciąż rynku, który stale się rozwijając, daje nam wiele nowych możliwości. Jesteśmy pierwszymi, którzy oferują wysokiej jakości serwis wideo streaming, oparty na prostej technologii, dostępnej na wielu urządzeniach ” – mówi Stefano Parisi, założyciel CHILI. „Naszym celem jest stać się firmą globalną, CHILI ze swoją bogatą ofertą jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby wymagających klientów. Wierzymy, że Polska jest doskonałym rynkiem dla tego typu rozwiązań, ponieważ tu sektor VOD wciąż jest jeszcze młody, ma ogromny potencjał i będzie bardzo szybko się rozwijał”.

2
Zalety CHILI:

  • Brak miesięcznych opłat. CHILI to jedyny w Polsce serwis vod, gdzie możliwy jest zakup i wypożyczenie zarówno filmów, pojedynczych odcinków seriali jak i całych ich serii, posiadający przy tym wiele metod płatności.
  • CHILI dostępny jest na wszystkich urządzeniach podłączonych do Internetu, od Smart TV poprzez PC, Mac, Blu-Ray, Kindle Fire, Fire HD, Chromecast, po wszystkie urządzenia mobilne, jak Smartphone i Tablet.
  • To jedyna firma, która rozwija platformę samodzielnie. Dwie trzecie pracowników CHILI to wysoko wykwalifikowani inżynierowie.
  • CHILI to Unikalna Niezależna Europejska platforma wideo streaming, która nie jest związana z żadnym operatorem telekomunikacyjnym.
  • CHILI rozwija się globalnie. Włoska firma zatrudnia u siebie specjalistów z całej Europy (między innymi z Polski, Austrii, Niemiec i Wielkiej Brytanii).
  • Obecnie CHILI posiada w swoim, stale aktualizowanym katalogu, filmy i seriale, w tym  wszystkie nowości filmowe, największych dystrybutorów filmowych, między innymi: Twentieth Century Fox, Sony Pictures, Warner Bros, Paramount Pictures, Universal Pictures, Walt Disney Pictures.

CHILI nawiązała w Polsce ważną współpracę z firmą Samsung. Obie firmy będą aktywnie pracować nad wspólnymi działaniami promocyjnymi i będą partnerami w rozwoju technologicznym. Na wielu telewizorach Smart TV tego koreańskiego giganta, CHILI znajduje się wśród aplikacji Polecanych, natomiast na urządzenia mobilne Firmy Samsung aplikację można łatwo pobrać ze sklepu Galaxy Apps lub Google Play i cieszyć się w każdym momencie wielkim kinem, także w trybie offline, wykorzystując funkcję download filmów i seriali.

Więcej informacji na temat platformy znajdziecie na – chili.tv

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz