Krzysiek Borek18.11.2017
Rynkowy debiut HomePod opóźniony

Początkowo głośnik Homepod miał być dostępny od przyszłego miesiąca (grudnia), ale tak się nie stanie. Apple przełożyło rynkowy debiut głośnika podobnego (w działaniu) do Google Home na przyszły rok.

W swoim oświadczeniu Apple tłumaczy, że potrzebuje więcej czasu na ukończenie wszystkich kwestii związanych z Homepod. Dopiero wtedy będą mogli rozpocząć sprzedaż inteligentnego głośnika.

Nie możemy się doczekać, kiedy konsumenci zaczną korzystać z Homepod, bezprzewodowego głośnika pomagającego domownikom. Potrzebujemy więcej czasu na ukończenie produktu, który pojawi się na początku przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii.

Początek roku w przypadku Amerykanów to okres między styczniem, a kwietniem. Ponadto producent nie podał powodu przełożenia terminu debiutu głośnika.

Homepod został zaprezentowany podczas tegorocznego WWDC w czerwcu, a wtedy mówiono o premierze w grudniu. Głośnik nie będzie należał do tanich, przyjdzie nam za niego zapłacić 349$. Jestem ciekaw, jak cena zostanie przeliczona z $ na funty i walutę dostępną w Australii.

Inteligentny głośnik jest drugim, opóźnionym produktem Amerykanów. Pierwszym były bezprzewodowe słuchawki AirPods, one też potrzebowały więcej czasu na odpowiedni debiut. Słuchawki początkowo miały pojawić się w październiku, a ostatecznie trafiły do sprzedaży w grudniu 2016 roku.

Apple Homepod służy również do nasłuchiwania komendy Hey Siri i zarządzania urządzeniami kompatybilnymi z HomeKit. Napędza go układ scalony A8 z 1GB pamięci operacyjnej.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek