Krzysiek Borek15.04.2016
Samsung dostawcą wyświetlaczy OLED dla iPhone w 2017 roku

Według ostatniego raporty Korean Herald, Samsung i Apple doszły do porozumienia w sprawie dostaw około 100 milionów wyświetlaczy OLED rozpoczynających się na początku przyszłego roku. Informacja jest pewna, ponieważ wiele innych źródeł również to potwierdza.

Apple musi zapłacić 2,59 miliarda $, a umowa jest podpisana na 3 lata. Warto wspomnieć, że zawarte porozumienie dotyczy tylko i wyłącznie 5,5 – calowych wyświetlaczy, nie ma ani jednej wzmianki, dotyczącej mniejszych (4,7 – cala).

Under the deal, Samsung Display will supply around 100 million units of 5.5-inch panels annually, with the value being estimated at 3 trillion won ($2.59 billion). Samsung Display, an affiliate of Samsung Electronics Co., declined to confirm the deal, citing its privacy policy.

Dzisiejsza informacja pokazuje, że Apple wcześniej zamierza skorzystać z wyświetlaczy OLED niż początkowo przypuszczano. Niektóre plotki mówiły o rychłym wprowadzeniu OLED do przyszłego modelu iPhonea, a reszta o zastosowaniu ich dopiero w 2018 lub 2019 roku. Biorąc pod uwagę porozumienie obu stron, wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku iPhone będzie miał wyświetlacz OLED, a nie IPS LCD. Z drugiej strony chcę ostudzić wasz zapał, być może nie planują oni szybkiej zmiany ekranów.

W zeszłym miesiącu Kuo pisał, że możemy spodziewać się zupełnie nowego wzornictwa ze strony Apple w ich urządzeniach mobilnych. Według niego sprzęt będzie miał węższe ramki okalające wyświetlacz i pozwoli na lepszy chwyt urządzenia. Podobno ma być wzorowany na iPhonie 4/4S, więc znowu na tył powędruje szkło. Raport informuje również o wprowadzeniu iPhone’a z wyświetlaczem o przekątnej 5,8 – cala.

Warto wspomnieć, że pierwszym produktem Apple z wyświetlaczem OLED jest inteligentny zegarek. Wyświetlacz generuje głębszą czerń i jest bardziej czytelny w świetle słonecznym od panelu IPS.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek