Krzysiek Borek22.09.2014
Samsung Galaxy A3 – smartfon z linii Alpha z 64 bitowym SoC

Samsung prawdopodbnie zaczyna nieco odchodzić o wykorzystywania plastiku we własnych urządzeniach. Z myślą o zmianie wizerunku producenta powstała linia Alpha.

Wcześniej informowałem Was o modelu A5, ale to nie jedyne urządzenie z nowej linii koreańskiego porducenta. Kolejnym będzie A3, wyposazony w 64 bitowy układ Qualcomma.

Niestety nie mam dobrych wiadomości, A3 prawdopodobnie będzie budżetowym egzemplarzem w całej linii urządzeń Alpha.

Portal GFXBench zdradza informacje o specyfikacji technicznej Galaxy A3. Urządzenie będzie wyposażone w wyświetlacz o przekątnej równeij 4,8″ o rozdzielczości qHD.Zdjęcia wykonamy dwoma aparatami, głównym z 8MPX matrycą i przednim z 5MPx, obydwie będą w stanie rejestrować materiały wideo w rozdzielczości Full HD.

Model A3 będzie działał na systemie operacyjnym Android Kitkat (4.4.4) , pamięć urządzenia wynosi 8GB, jednakże do dyspozycji użytkownika dostepne jest 5GB.

1

Sercem kolejnego wariantu z serii Alpha jest SoC Snapdragon 410 taktowane 1,2GHz, choć oficjalna strona Samsunga mówi o taktowaniu na poziomie 1,4GHz. Dodatkowo SoC wyposażone jest 1GB pamięci operacyjnej Ram i GPU Adreno 306.

Obecnie zdjęcia modelu A3 nie są dostepne, ale wiemy że będzie to kolejne urządzenie z serii Alpha. Dzieki tej informacji wiadomo, że będzie ono wykonane z innego, niż plastik materiału.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek