Krzysiek Borek03.10.2014
Samsung Galaxy Alpha rozebrany przez iFixit

Portal technologiczny iFixit zamieścił instrukcję rozłożenia na części pierwsze Samsunga Galaxy Alpha. Krótkie przypomnienie dla świeżaków, portal zajmuje się rozkładaniem urządzeń na części pierwsze i ocenaniem ich pod względem łatwości samodzielnej naprawy.

Dodatkowo możemy się dowiedzieć więcej o tym, jak rozłożyć każde z istniejących na rynku urządzeń. Portal zajmuje się nie tylko urządzeniami mobilnymi. Galaxy Alpha to pierwsze urządzenie z nowej serii koreańczyków i konkurent iPhone’a.

Po zdjęciu pokrywy baterii nic nie wskazuje na wodoodporność tego modelu, w łatwy sposób wymienimy w nim baterię. Jeżeli chcemy zagłębić się w temat będzie ciężko. Aby uzyskać dostęp do płyty głównej, najpierw musimy wyjąć wyświetlacz, potrzebna będzie do tego opalarka, czas i cierpliwość. Mała ciekawostka wyświetlacz modelu Alpha jest niezwykle cienki (1,4mm).

spWpMKI6LJmJsfAa.huge

Będąc w „środku” demontaż jest już łatwiejszy, większość części to moduły. Niestety w środku znajdziemy wiele, różnych kabli i zanim je wyciągniemy stracimy trochę czasu.

Galaxy Alpha uzyskał w tym „teście” 5 punktów na 10 możliwych. Wynik nie napawa optymizmem. W sumie się nie dziwie, skoro należy wyciągnąć wyświetlacz zanim dobierzemy się do reszty komponentów. Instrukcja rozłożenia na części Samsunga Galaxy Alpha znajduje się w tym miejscu.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek