Krzysiek Borek18.07.2014
Samsung Gear Fit – pierwsze wrażenia

Rynek urządzeń na ręcznych dopiero raczkuje, ale już teraz pojawiło się interesujące urządzenie. Jest, nim Gear Fit od Samsunga. To nie tylko inteligentna opaska. Opaska ma wiele różnych zastosowań, o których co nieco się dowiecie.

Mamy tutaj zakrzywiony wyświetlacz o przekątnej 1,84″ i rozdzielczości 432 x 128. Jak na tak mały wyświetlacz, kolory są żywe i dobrze odwzorowane, nie mam nawet problemów z przeczytaniem SMSa na Gear Fit. Opaska współpracuje jedynie z urządzeniami Samsunga i działa na opracowywanym przez Samsunga i Intela systemie Tizen.

Opaska zapewnia Nam wiele interesujących mozliwości, informuje nas o smsach, czy powiadomieniach z różnych aplikacji. Za jej pomocą po sparowaniu z urządzeniem, możemy sterować muzyka. Możemy używać krokomierza, pulsometru, ustawić, kiedy ma Nas obudzić. W sklepie Google Play są dodatkowe aplikacje dla opaski, które poszerzają jej możliwości.

12757599045_c9cb6f2816_o

Według Samsunga, Gear Fit na jednym ładowaniu może nie przerwanie pracować od 3 do 4 dni. Opaska posiada jeden przycisk, który zachowuje się, jak trzy odrębne, więc możemy włączyć/wyłączyć Gear Fit lub wrócić do ekranu głównego. Jak na opaskę fitness przystało, jest ona wodo i kurzo odporna, posiada certyfikację IP67, atutem opaski jest waga (27g), w rezultacie nie odczujemy,że mamy ją na ręku. Zdziwiło mnie to , jak w tak małe urządzenie mozna upakować tyle funkcji i czujników, możemy korzystać z wcześniej wspomnianego pulsometru,żyroskopu i akcelerometru.

Z urządzeniem pracuje mi się przyjemnie, ale to jeszcze za wcześnie, abym mógł je ocenić. Musicie cierpliwie poczekać na dokładną recenzję urządzenia.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek