Krzysiek Borek19.09.2015
Samsung Gear S2 3G niedostępny w Europie

Samsungu, czym zawiniła Ci Europa? Najpierw przestajecie sprzedawać laptopy, a potem dowiadujemy się, że nie będziemy w stanie kupić Galaxy Note 5, choć to nie koniec. W Europie nie pojawi się Gear S2 3G, jasne ten model będzie dostępny tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Reszta będzie musiała się zadowolić modelem z WiFi.

Według producenta to wina „e — SIM”, które jest dostępne na terenie Stanów Zjednoczonych, a w Europie jeszcze nie pomyślano o implementacji tego typu kart SIM. Nie można ich wyjąć z urządzenia, a operatorzy mogą je dowolnie zaprogramować, aby były kompatybilne z wybraną siecią komórkową.

Apple ma już podobne rozwiązanie o chwytliwej nazwie Apple SIM, dostępne jest w Stanach Zjednoczonych i u operatora EE w Zjednoczonym Królestwie. Pierwsza generacja inteligentnego zegarka Gear S korzysta z nanoSIM i nie ma żadnych problemów z jego dostępnością.

Muszę was zmartwić, jedynie model 3G posiada GPS, a „zwykłe” model Gear S2 i S2 Classic go nie posiadają. Choć nadal monitorują naszą aktywność fizyczną, choć podczas biegu i jazdy na rowerze, zegarki okażą się bezużyteczne. W przyszłym tygodniu pojawią się szczegółowe informacje na temat obu modeli Gear S2, a cena w Zjednoczonym Królestwie powinna odpowiadać 320$.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek