Krzysiek Borek14.04.2016
Samsung Gear S2 już wkrótce będzie kompatybilny z iOS

W styczniu bieżącego roku główny rywal Apple, Samsung zapowiedział, że ich najnowszy inteligentny zegarek będzie kompatybilny z urządzeniami mobilnymi konkurencji i wygląda na to, że obecnie są prowadzone testy dedykowanej ku temu aplikacji.

Na forum XDA Developers pojawiły się zrzuty ekranowe przedstawiające aplikację dla iOS, więc wreszcie możemy się jej przyjrzeć i zobaczyć jakie funkcje są dostępne dla użytkowników iGadżetów. Program pozwoli na konfigurację powiadomień, zarządzanie i instalację aplikacji z dedykowanego zegarkowi sklepu. Według testerów obecnie nie można odpowiadać na wyświetlane powiadomienia z iPhone’a i program musi działać w tle, aby utrzymać połączenie między obydwoma urządzeniami.

samsunggears2iosapp-800x707

Nie ma wątpliwości, że minie sporo czasu, zanim aplikacja pojawi się w App Store, Samsung nie dał żadnej wskazówki, z której moglibyśmy się dowiedzieć o dacie jej debiutu na iOS. Na początku mówili, że kompatybilność z iPhone’em pojawi się jeszcze w tym roku i nie podali żadnej daty.

gears2iosappnotifications-800x399

Gear S2 działa na podstawie systemu operacyjnego Tizen i jest kompatybilny z większością urządzeń Samsunga i niektórymi konkurencji (z Androidem). Po wydaniu oficjalnej aplikacji zegarek Koreańczyków będzie mógł stanąć w szranki z Apple Watch na jego podwórku.
Zapowiedziany w sierpniu ubiegłego roku zegarek jest najnowszym produktem Samsunga i pierwszym z okrągłym wyświetlaczem. Pierwsze modele były dostępne w dwóch kolorach (czarny i srebrny), ale z czasem pojawiły się modele z obudową wykonaną z 18 karatowego złota, żeby konkurować z najdroższymi wariantami zegarka Apple.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek