Krystian29.01.2014
Samsung i ekran do telefonu o rozdzielczości 4K

Samsung uruchamia ekran do telefonu o rozdzielczości 4K i gęstości 560PPI! Ekran QHD o rozdzielczości 1440×2560 musi być w rozmiarze około 5,2 lub 5,3″ aby osiągnąć taką gęstość. Wskazuje to na idealny rozmiar do nadchodzącego Samsunga Galaxy S5.

Czy jednak znajdzie się on w środku? Samsung lubuje się w swoich panelach AMOLED, niestety poza wysoką rozdzielczością nie oferują one za dużo. Kolory są wyraźnie przejaskrawione, ich paleta uboższa – no i nieszczęsny biały kolor w kolorze niebieskim. Do tego dodajmy widoczne pixele na ekranie 5″ i FullHD.. niestety kiepsko. Może przy 560PPI uda się im chociaż trochę zniwelować te wady.

Co jest jeszcze bardziej interesujące, Samsung już pracuje nad ekranem o jeszcze większej rozdzielczości, bo aż 2160×3480. Dało by nam to ponad 850PPI. Piksele AMOLED prawdopodobnie już nie będą widoczne – za to bardzo dobrze zobaczymy jak ucieka prąd z baterii w telefonie z takim ekranem. O szarpiących animacjach nie wspominając. Totalny przerost formy nad treścią.

Wszystkie ekrany będą miały ułożone piksele w stylu „diamond pixel”, który jest zdecydowanie bliższy PenTile niż standardowemu RGB.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_