Krzysiek Borek18.07.2016
Samsung może zapomnieć o produkcji układu scalonego A11

Produkcja układu scalonego A9 dla iPhone’ów 6s została podzielona na Samsunga i TSMC, ale w lutym bieżącego roku pojawiły się informacje o wyłączności na produkcję A10 dla TSMC, podobno tak samo ma być z kolejnym układem scalonym.

TSMC is already the exclusive manufacturer of Apple’s A10 chip which will power the upcoming iPhone series slated for launch in September 2016. The Taiwan-based foundry will continue to be the sole supplier of Apple’s next-generation A11 processor that will be built on a 10nm FinFET process, the report indicated, without citing its sources.

Wszystko z powodu postępu prac nad 10 nanometrowym procesem litograficznym, który w przyszłym roku powinien być standardem w branży mobilnej. Ponadto testy wydajności układu scalonego A9 pokazały, że osiąga niższe temperatury przy znacznym obciążeniu i pozwala na dłuższe użytkowanie telefonu. Apple nawet zajęło w tej kwestii oficjalne stanowisko i według nich różnice są minimalne, ale na tyle, że zdecydowali się na wybranie jednego producenta dla ich układów scalonych.

W maju bieżącego roku pojawiły się informacje o zakończeniu prac nad A11, który na pewno pojawi się w przyszłorocznym modelu iPhone`a. Z ostatnich plotek wiadomo, że tegoroczny model z zewnątrz będzie przypominał iPhone’a 6s. Apple dopiero w przyszłym roku może nas zaskoczyć, w końcu wtedy minie 10 lat od wprowadzenia ich telefonu do sprzedaży.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek