Krzysiek Borek28.05.2016
Samsung Pay mini trafi na iOS

Samsung planuje obecnie wydanie ich aplikacji do obsługi płatności mobilnych dla systemu operacyjnego Apple. Samsung Pay mini pozwoli użytkownikom na szybkie dokonywanie wpłat w sklepach internetowych.

Niestety, ale nie mamy szczegółowych informacji o rozpoczęciu udostępniania aplikacji. Jednak wiemy, że będzie ona dostępna tylko i wyłącznie w Korei Południowej i obsłuży tylko sklepy internetowe, a stacjonarne nie będą obecnie obsługiwane. Aplikacja powinna pojawić się w czerwcu bieżącego roku.

Wygląda na to, że powodem wydania aplikacji dla iOS jest mała liczba użytkowników usługi, będącej częścią oprogramowania sztandarowych modeli smartfonów lidera rynku mobilnego. Koreańczycy liczą, że pomoże im to rozszerzyć bazę użytkowników i zachęcić obcy ekosystem do korzystania ze swoich rozwiązań.

By releasing SamsungPay Mini, Samsung Electronics has completed a versatile platform that absorbs online and mobile payments.” said a high-ranking representative of a card company. “Besides of online payments, SamsungPay Mini will be a catalyst for Samsung Electronics in tying together variety of additional businesses.

Ponadto nowa aplikacja ma również działać na każdym samrtfonie z Androidem, więc nie będzie trzeba kupować sprzętu Koreańskiego producenta. W momencie debiutu w ich kraju wsparcie dla Samsung Pay mini ogłosili Samsung Card, Lotte Card i Hana Card. KB Card i parę innych firm jest zainteresowane usługą, ale poza Południową Koreą aplikacja może się w ogóle nie pojawić.

Amerykanie cały czas poszerzają możliwości Apple Pay wprowadzonego w 2014 roku i wraz z upływającym czasem, co raz więcej sklepów korzysta z usługi płatności mobilnych Apple.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek