Krzysiek Borek27.05.2016
Samsung pracuje nad kontrolerem dla GearVR

Gear VR po wyjęciu z pudełka jest gotowy do działania, ale przydałby się jeszcze dedykowany kontroler Bluetooth.

Nawet przyciski kierunkowe w goglach VR Samsunga dają radę, ale wyciąganie rąk do góry na dłuższą metę bywa męczące. Na szczęście można kupić wiele, różnych kontrolerów Bluetooth, ułatwiających użytkowanie. Nie zmienia to faktu, że Samsung podobno pracuje nad własnym.

Wszystko (prawdopodobnie) za sprawą startu platformy DayDream, ponieważ Koreańczycy nie chcą wypaść gorzej od Amerykanów i muszą mieć dodatkową możliwość sterowania goglami wirtualnej rzeczywistości. Ostatni raport wskazuje, że lider rynku mobilnego pracuje nad własnym kontrolerem, a ma ich parę w zanadrzu, ale ten będzie tylko i wyłącznie do VR w przeciwieństwie do pozostałych.

gear-vr-control

Fotografia powyżej przedstawia wygląd i konfigurację przycisków nadchodzącego akcesorium. Widać, że będzie wyposażony w gałkę analogową, 4 przyciski akcji i jeden dodatkowy. Biorąc pod uwagę płaską konstrukcję, śmiem twierdzić, że zabraknie miejsca na dodatkowe przyciski, więc dlaczego ktoś miałby rezygnować ze Stratusa XL?

Mam nadzieję, że wyposażono go w kontrolę ruchem, jak w przypadku DualShocka 3, w przeciwnym wypadku Samsung może mieć kłopoty ze sprzedażą dedykowanego akcesorium. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dołączenie go do zestawu z kolejną wersją Gear VR, co pomoże zjednać Samsungowi serca programistów, którzy poszerzą kompatybilność urządzenia.

Zanim zaczniemy się radować, pragnę przypomnieć, że to tylko i wyłącznie raport. Nie powinniśmy brać go na poważnie do momentu wydania nowego produktu w niedalekiej przyszłości.

Źródło: androidauthority.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek