Krzysiek Borek18.07.2017
Samsung wróci na stanowisko producenta układów scalonych dla urządzeń mobilnych Apple

Obecnie tylko TSMC jest odpowiedzialne za produkcję układów scalonych do urządzeń mobilnych Apple, ale od przyszłego roku dołączy do nich Samsung.

Wcześniej Apple starało się o dwóch dostawców, więc TSMC i Samsung produkowali układy razem, później TSMC otrzymało umowę na wyłączność i to oni jako jedyni produkowali układy scalone dla siódemek i wyprodukują dla ósemki.

Korea Herald dotarło do informacji o rozpoczęciu prac nad układami scalonymi wyprodukowanymi w 7nm procesie litograficznym. Wszystko z myślą o powrocie do produkcji układów scalonych dla iPhone’a. TSMC również dysponuje podobnymi układami, a ponadto ich układy scalone w iPhone’ach 6s/6s Plus były lekko wydajniejsze od Samsunga, co prawdopodobnie mogło przełożyć się na otrzymanie umowy na wyłączność.

Mam wrażenie,. że Samsung dzięki wyłączności na produkcję wyświetlaczy OLED dla iPhone’a 8 zyska również nową umowę na produkcję układów scalonych. Wszystko za sprawą rozłożenia produkcji na dwóch podwykonawców, a nie jednego. Ten fakt powinien pomóc podczas negocjacji między Samsungiem, a Apple w kwestii produkcji układów scalonych.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek