Krzysiek Borek05.06.2016
SanDisk wprowadza do sprzedaży przenośną pamięć masową z USB – C i 3.1

USB typu C to interesująca innowacja, ale potrzeba czasu, aby stała się standardem na miarę poprzedników. Bez problemu jest w stanie dostarczyć zasilanie i szybkie transfery danych z/do urządzenia, a także pozwala na odchudzenie konstrukcji laptopa.

Obecnie najnowsza wersja portu USB jest dostępna w MacBooku Retina, laptopach z Windowsem i niektórych urządzeniach mobilnych z Androidem.

Wraz z zakupem nowego sprzętu trzeba pamiętać o wymaganych przejściówkach i innych gadżetach z nowym interfejsem. Na szczęście San Disk, a raczej Western Digital jest w stanie pomóc użytkownikom, ponieważ wydało przenośną pamięć masową z portem USB — C i standardowym w wersji 3.1. W praktyce oznacza to, że połączymy go z każdym urządzeniem wyposażonym w port/y USB — C i standardowe.

sandisk-dual-drive-usb-c-128gb

Produkt zaprezentowano na tegorocznych targach Computex i dostępny jest w wielu wariantach pamięciowych. Wszystko zaczyna się od 16GB (za 19,99$), a kończy na 128GB (za 69,99$). Pamięć masowa ma odwracalny port, więc w dowolnej chwili można używać C lub standardowego. Warto nadmienić, że prędkość wymiany danych wynosi 150 MB/s, więc to dobry wynik, biorąc pod uwagę rozmiary produktu.

Producent twierdzi, że do 2020 roku 44% urządzeń mobilnych z Androidem będzie miało port USB -C, więc ich nowy gadżet powinien odegrać kluczową rolę w rozszerzeniu domyślnej pamięci wewnętrznej. Nie można również zapomnieć o nadchodzącym MacBooku Pro, on również skorzysta z nowych portów do wymiany danych.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek