Krzysiek Borek26.11.2015
SDK Facebooka dla tvOS może rozwiązać problem z logowaniem do aplikacji

Facebook, a nie Apple ułatwi życie użytkownikom gier, korzystających z logowania do Facebooka. Do tej pory każdy z osobna musi ręcznie wpisywać login i hasło w grach podczas zalogowania, a klawiatura ekranowa pozostawia wiele do życzenia.

Informacja pojawiła się wczoraj na oficjalnym blogu portalu społecznościowego, co wiąże się z wydaniem wersji rozwojowej SDK dla tvOS ze wsparciem dla logowania. Wpisanie się do Facebooka pozwala użytkownikowi wprowadzić wygenerowany kod na smartfonie lub komputerze, zamiast wklepywania loginu i hasła.

facebook

Większość recenzji Apple TV 4 – ej generacji jest pozytywna, choć nawet w ich treści widać, że brakuje wsparcia dla łatwiejszego logowania do wszystkich aplikacji. Na ten moment rozwiązanie wspierają jedynie aplikacje systemowe, a do firm trzecich musimy się logować ręcznie.

Tym gorzej, że nie mamy do czynienia z klawiaturą, a jedynie listą liter, cyfr, znaków specjalnych i Caps Locka, co utrudnia logowanie. Nowe wzornictwo nie wspiera również ruchu kursora, więc użytkownicy muszą przesuwać się naprzód i do tyłu za każdym razem. Dodatkowo obecnie tvOS nie wspiera dyktowania, pomimo możliwości wydawania komend głosowych.

Wraz ze wsparciem dla logowania, nowe SDK posiada również integrację do dzielenia się linkami, zdjęciami, wideo i wieloma innymi. Twórcy dodali nawet dostęp do Facebook Analytics, to potężne narzędzie do śledzenia zaangażowania użytkowników między wieloma platformami.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek