Krzysiek Borek23.03.2017
SemiRestore Lite dla iOS 10-10.2 wydany

Obecny Jailbreak nadal jest w fazie testowej i podejrzewam, że większość użytkowników nie chciałaby doznać potrzeby odtworzenia systemu operacyjnego i utraty Jailbreak. Na szczęście pojawiła się nowa wersja SemiRestore (Lite) dla iOS 10 – 10.2.

Narzędzie pozwala przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia usuwając tym samym wszystkie zainstalowane przez użytkownika wtyczki/aplikacje spoza App Store bez usuwania Jailbreak.

To nie jedyne narzędzie do pozostania na odpowiedniej dla Jailbreak wersji systemu operacyjnego. Cydia Eraser jest kolejnym, choć ona całkowicie usuwa odblokowanie iOS, ale przynajmniej zostajemy z odpowiednią wersją oprogramowania i możemy wykonać Jailbreak od nowa.

Tym razem SemiRestore 10 – Lite instalujemy bezpośrednio na urządzeniu mobilnym, co jest lepszym rozwiązaniem w porównaniu do programu na Windows lub macOS. W praktyce oznacza to, że program trzeba pobrać ręcznie i przenieść go do /usr/bin za pomocą Filza File Manager (nie używajcie iFile, bo jest przestarzały). Później trzeba nadać aplikacji niezbędne pozwolenia (na ingerencję w pliki) i możemy jej używać bez obaw.

Instalacja nie należy do najłatwiejszych, ale postaramy się opublikować szczegółowy poradnik, jak to zrobić. SemiRestore 10 – Lite pobierzecie stąd.

Źródło: twitter.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Abudulu

  Nie zainstaluje tego 10.2.1?

  • Waldemar Sinicki

   raczej nie, bo nie ma takiej potrzeby

  • krzysiekb92

   Nie, zostaniesz dalej z 10.2.

 • Tomek

  Wiadomo coś w sprawie jb na iP7 i iP7+ w wersji iOS 10.2?

  • krzysiekb92

   Nadal cisza.