Krzysiek Borek04.10.2015
Sentinel – rozszerzone blokowanie połączeń w iOS

iOS posiada funkcję, która pozwala na blokowanie wybranych przez użytkownika numerów telefonów, tak, aby nie mogły one wysyłać do nas wiadomości, dzwonić i wykonywać połączeń za pośrednictwem FaceTime. Sentinel to specjalnie przygotowane rozszerzenie, które pozwoli wam na to samo i jest bardziej elastyczne w działaniu.

Rozszerzenie wyświetla wszystkie zablokowane numery, które próbowały się do nas dodzwonić razem z dokładnymi datami i czasem, dotyczy to również ilości połączeń przychodzących od każdego z zablokowanych. Możemy również wybrać prefiksy numerów do zablokowania, w praktyce oznacza to, że osoby posiadające wiele numerów telefonów nie będą w stanie się z nami skontaktować.

sentinel-tweak

System operacyjny Apple nie powiadomi nas o połączeniu przychodzącym od numeru z listy zablokowanych, ale po instalacji rozszerzenia taka informacja będzie się pojawiać. Na zablokowanym ekranie pojawi się powiadomienie lub na belce powiadomień po odblokowaniu iGadżetu.

Po instalacji zyskamy dostęp do dedykowanej aplikacji, gdzie sprawdzimy wszystkie interesujące nas informacje. Rozszerzenie możemy skonfigurować stukając na Ustawienia w prawym górnym rogu, wtedy możemy wł./wył. wybrane funkcje i ustawić sposób powiadomienia o próbie połączenia.

Jeżeli sądzicie, że domyślna funkcja wam nie wystarczy, warto zainteresować się zakupem Sentinela, który jest kompatybilny z iOS 8. Pobierzecie go z repozytorium BigBoss, a cena wynosi 1.99$.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Ted Wojtas

  A nieprawda! Właśnie że powiadomi! Gdy się ma pocztę włączoną to może się ktoś nagrać i przyjdzie SMS z powiadomieniem o wiadomości, no i mamy Kto dzwonił!

  • krzysiekb92

   przyjdzie SMS… tu masz normalne powiadomienie, jak dla większości aplikacji, co moim zdaniem jest lepsze od wysłania SMSa do użytkownika.

   • Ted Wojtas

    tak zgadzam sie. Ale zainstalowalem ios9. Nie mam juz JB. Zreszta po ostatniej aferze hakerskiej w cydii raczej nie bede robil, jak sie pojawi na ios9. Szkoda znizac ip do androida,niebezpiecznie! pzdr

    • krzysiekb92

     tylko weź pod uwagę,ze jest nawet złośliwe oprogramowanie, które infekuje sprzęt bez Jailbreak,więc na to samo wychodzi.

   • SIMON

    Nie jestem pewien czy o tym samym SMSie do siebie rozmawiacie… ;)

    • krzysiekb92

     Może i nie, odkąd nie mam iPhone to aż tak się nie znam na iOS dla niego i co tam jest.

     • SIMON

      Mialem na mysli, ze Ty pisales o tym tweak’u, a Ted wyskoczyl z SMS’em systemowym, ktory niby przedrze sie do Ciebie pomimo zablokowanego numeru. Ty w odpowiedzi dajesz chyba do zrozumienia, ze ten zwykly SMS zamieniany jest na powiadomienie znane z innych aplikacji. No ale to i tak chujnia, bo ten SMS z powiadomieniem, po zablokowaniu numeru raczej nijak nie dojdzie…

  • SIMON

   A z jakiego numeru przyjdzie to powiadomienie? Z tego zablokowanego? Uhm…

   • Ted Wojtas

    Od operatora że Masz wiadomość na poczcie

    • SIMON

     No rozumiem co masz na mysli, tylko skoro ten numer jest zablokowany, a operator sle do mnie info korzystajac z tego wlasnie zablokowanego numeru jako nadawcy, to SMS ten do mnie nie dojdzie.

     Moze kojarzysz taka sytuacje, w ktorej dzwoni Ci telefon, Ty go nie odbierasz, po czym otrzymujesz SMS od znajomego z kontaktow, zagladasz do niego i odkrywasz w nim informacje, ze na poczcie czeka na Ciebie wiadomosc glosowa od tego znajomego.