Krzysiek Borek19.11.2016
Setapp – alternatywa dla App Store z miesięczną subskrypcją

Od niedawna zajmuje się testami programu CleanMyPC od MacPaw, ale autorzy pracują nad alternatywą dla App Store – Setapp. Ma ona zmienić metody otrzymywania płatnych aplikacji, na początku ma być ponad 40 aplikacji i zainteresowani będą musieli opłacać miesięczną subskrypcję. W miarę upływu czasu w Setapp pojawi się więcej aplikacji.

Zainteresowani będą musieli płacić miesięcznie 9,99$ (42 zł), opłata daje dostęp do aplikacji takich, jak RapidWeaver, Marked 2, Ulysses, iMazing, iStat Menus, Toast Titanium, CodeRunner, Blogo, Pagico i wielu innych. Wygląda na to, że usługa MacPaw jest interesująca dla programistów, a oni z chęcią udostępnią swoje aplikacje dla Setapp, poza tym wydaje mi się, że wraz z upływającym czasem większa rzesza deweloperów zainteresuje się tym rozwiązaniem.

setapp-800x500

Opłata nie dotyczy jednej wersji programu, a subskrybenci będą mogli je aktualizować tak samo, jak w przypadku App Store. Nie będą musieli również polegać na mikrotransakcjach, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji pobranej przez nich aplikacji. Dedykowana usłudze aplikacja ma działać bez połączenia z internetem, a jej instalacja będzie łatwa.

screenshot-2016-11-19-at-09-41-34

70% gotówki idzie w ręce deweloperów, a 30% zostaje u MacPaw, jednak w przeciwieństwie do App Store, programiści otrzymują pieniądze, co miesiąc i może to trwać dłużej. Niedługo zaczną się beta testy aplikacji (prawdopodobnie w grudniu), a tutaj  możecie się do niej zapisać. Pamiętajcie, że w momencie startu usługi pierwszy miesiąc ma być darmowy, dopiero za kolejny przyjdzie wam zapłacić. Po zapisaniu w testach, po chwili pojawi się mail potwierdzający, a potem pozostaje czekać na zaproszenie do testów.

Źródło: Informacja prasowa
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek