Krzysiek Borek02.07.2017
Sharp X1 kolejnym urządzeniem z serii Android One

Rok temu Google zapoczątkowało w Japonii program Android One i rozszerza go teraz o kolejnego smartfona. Jest nim Sharp X1 działający na jednym ładowaniu 4 dni i wspierający płatności mobilne FeliCa/Android Pay.

Obudowa jest dostępna w paru wariantach kolorystycznych (białym, czarnym i miętowym), a ponadto rogi są bardzo zaokrąglone w porównaniu do konstrukcji konkurencji. Na przodzie umieszczono 5,3 – calowy wyświetlacz IGZO z okrągłym czytnikiem linii papilarnych pod nim. Z tyłu postawiono na 16,4MPix aparat główny z szerokokątnym obiektywem, a z przodu musimy zadowolić się 8MPix (też z szerokokątnym obiektywem).

Snapdragon 435 i 3GB pamięci operacyjnej powinny zapewnić sprawne działanie urządzenia w przeciwieństwie do MIUI działającego na tych samych podzespołach w Redmi 4X. Przyszły właściciel ma 32 GB pamięci na dane i może je rozszerzyć za pomocą karty pamięci (do 256GB). Wspominałem o 4 dniach użytkowania? Wszystko za sprawą baterii o pojemności 3900 mAh, którą naładujemy przez port USB C.

X1 wspiera również płatności FeliCa, które są bardzo popularne w krajach Azjatyckich, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z Android Pay. Dodatkowo Sharp X1 jest wodo i pyłoodporny, co jest dość niespotykane w teoretycznie tanich smartfonach.

Na pokładzie mamy Androida 7.1, który ma otrzymywać comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń przez 2 lata razem z aktualizacjami systemu operacyjnego. X1 kupicie wyłącznie u Japońskiego operatora Y! Mobile.

Źródło: 9to5google.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek