Krzysiek Borek17.10.2015
ShortCuts: poszerzenie możliwości Forcy i RevealMenu

Parę dni temu pisaliśmy o RevealMenu, choć pojawiło się również Forcy. Obydwa rozszerzenia pozwalają na używanie menu kontekstowego dostępnego jedynie podczas używania 3D Touch na obydwu iPhoneeach 6s. Chcę przedstawić wam wtyczkę, które poszerzy możliwości Forcy i RevealMenu, jest nim ShortCuts.

Twórcą jest CP Digital Darkroom, a ShortCuts dodaje menu kontekstowe dla aplikacji takich, jak Ustawienia, Muzyka, Spotify, a nawet Cydia. Twór programisty działa podobnie do wymienionych przeze mnie rozszerzeń, ale dodaje 3D Touch do większej ilości aplikacji, z których codziennie korzystamy.

Po jej zainstalowaniu nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją skonfigurować wewnątrz systemowych ustawień. Jedyne, co możemy zrobić to wł./wył. rozszerzenie i wibracje. Aktywacja wibracji nie sprawia żadnych problemów na urządzeniach starszych od iPhoneea 6s.

3dtouch

Po skonfigurowaniu możemy w końcu zająć się sprawdzeniem działania ShortCuts. Najlepiej zrobić to na aplikacjach, których RevealMenu i Forcy nie obsługują, przykładem mogą być właśnie ustawienia. Mało tego, programista dodał własne skróty dla Spotify, systemowej Muzyki i Pogody na iPhoneeach.

3dtouch1

Programista nie wyeliminował jeszcze wszystkich błędów, które powodują nieodpowiednie wyświetlanie menu w wielu aplikacjach. Błąd ten występuje tylko i wyłącznie na starszych urządzeniach, na iPhonie 6s i 6s Plus go nie ma.

Poniżej możecie sprawdzić, jak rozszerzenie działa w praktyce przed ewentualną instalacją. Ja korzystam z niego na iPadzie w połączeniu z RevealMenu i nie zauważyłem żadnych nieścisłości podczas jego działania.

ShortCuts jest dostępne w następujących źródłach: HackYouriPhone i BiteYourApple. Pamiętajcie również, że skróty w fabrycznie nieobsługiwanych aplikacjach występują w języku angielskim.

Źródło: biteyourapple.net
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • elliott

  Nie dodaje 3d touch tylko coś na jego wzór. 3d touch to siła nacisku i nie wynika z oprogramowania tylko z zastosowania „czujnika” nacisku.

  • Mecenas Maciek Jasiński

   efekt taki sam…

   • BekaKwadratowa

    a to znaczy ze cała zajebistość emejzing i sztucznie promowany „killer feature” nowych iphonów poszły w pizzzzdu za przeproszeniem xd każdy kto teraz instaluje sobie reveal menu + shortCuts musi mieć beke niesamowitą, płakać ze śmiechu. Pisałem o tym od początku – sztuczne dopisywanie emejzingu do zmienionej formy long press button jest tak śmieszne, że aż żałosne. zwykly long press button ze skrótami dopieszczony odbiciem wibracyjnym, nazwany 3d touch a tutaj niektórzy wykreowali z tego taki emejzing jakby apple zagięło czasoprzestrzeń. Po chwili okazuje się że na Cydi ląduje jedna i druga apka dzięki której te same funkcje dostają starsze modele bez wspomnianego zaginania czasoprzestrzeni 3d touch.

    czy to nie śmieszne?

    • elliott

     No śmieszne jest to co piszesz. Nawet bardzo śmieszne. Program dodaje nową funkcjonalność ale tylko i wyłącznie na ikonkach programów a nie w programach. Wejdź do aplikacjii instagram lub zdjęcie i zastosuj ten pseudo 3d touch. Albo wejdź do safari i go użyj. I co? Nic. Teraz weź iPhone 6s i zrób to co napisałem wyżej i zobaczysz o co chodzi i jak ważna jest siła nacisku. Próbujecie się oszukiwać aplikacjami dodających pseudo 3d touch a nie 3d touch.

     • elliott

      Warto zobaczyć ten filmik który pokazuje i to jeszcze nie idealnie i nie wszytko ze 3d touch to nie tylko menu kontekstowe ale działania w programach.

      http://youtu.be/Eb17Gtioioc

     • krzysiekb92

      Universal Force i również masz dostęp do tego wewnątrz aplikacji.

     • elliott

      Gestem czy siła nacisku?

     • krzysiekb92

      gestem,ale co z tego,skoro można nie praktycznie to samo i więcej, a Wy się podniecacie funkcja,,która kosztuje was zakup nowego smartfona, który do tanich nie należy.

     • elliott

      Nie mamsensu dyskutować. Nowe iPhone to nie tylko 3d touch. Ale co Ci będę mowić…

     • krzysiekb92

      Pewnie fenomenu Apple i droższego urządzenia od konkurencji nie zrozumiem, wiec rzeczywiście nie mamy po co dalej dyskutować.

     • elliott

      Sprzętu droższego od konkurencji? Popatrz na ceny detaliczne producentów i porównaj je.

  • krzysiekb92

   przecież to dokładnie to samo…

   • Elliott

    To samo???? Liczy się siła nacisku? Masz 6s? Jak tak to naciskaj powoli coraz mocniej na zdjęcie a pózniej to samo zrób zwykła 6 z tym programem. Lub jeśli program nie obsługuje zdjęci to z ikonka programu.

   • elliott

    Aplikacja daje funkcjonalność 3d touch ale nie działa jak 3d touch.

   • Red Moon

    To spróbuj w aplikacji do rysowania narysować linię od lekkiej do grubej za pomocą programowej podróby 3D Touch.

    Sprzętowe 3D touch nie ma tylko 3 poziomów nacisku lecz znacznie więcej. Tylko 3 zostały użyte na ikonach i dodano do nich specjalną sprzętową wibrację, która różni się od standardowej wibracji telefonu.

    • elliott

     krzysiekb92 pewnie zjadł wszystkie rozumy i on wie najlepiej co jest warte 3d touch i ze ono jest do zastąpienia programem… Żałosne jest takie zachowanie i na siłę okłamywanie nie dość ze samego siebie to jeszcze innych.

     • Red Moon

      Ale czego się spodziewasz – to 92 rocznik :) to mentalnie wciąż gimbaza.

 • Rafał Fornal

  To takie oszukiwanie siebie samego :)jak ktoś poczuje te wibracyjki delikatne to potem aż w sumi bez konkretnej przyczyny skacze po aplikacjach dla zabawy ;)bo 3d toutch TRZEBA POCZUĆ !

 • krzysiekb92

  Niedługo powinna pojawić się Polska wersja językowa rozszerzenia.