Krzysiek Borek26.02.2016
Siri pojawi się w OS X 10.12?

Apple w tym roku planuje wprowadzić Siri na Maki, ponieważ reszta ich produktów korzysta już z asystentki głosowej, której żywot rozpoczął się podczas debiutu iPhone’a 4S. Dzięki temu krokowi komendy głosowe będą dostępne na wszystkich urządzeniach w portfolio producenta z Cupertino.

Podobno wewnętrzne testy Siri trwają od 2012 roku, ale dopiero teraz będzie można dołączyć ją do systemu operacyjnego. Sporo czasu zajęło im odpowiednie dostosowanie interfejsu użytkownika. Prawdopodobnie Siri dla Mac zostanie wdrożona do OS X 10.12 podczas tegorocznego WWDC.

Siri na pewno nie pojawi się w Centrum Powiadomień, w widoku pełnoekranowym, inżynierowie zamierzają umieścić ją w pasku menu. Wtedy będzie działać tak, jak obecnie Spotlight, ikona w prawym górnym rogu wystarczy do uruchomienia nowej funkcji.

Siri

Po kliknięciu w prawy górny róg ekranu pojawi się odpowiedni interfejs ukazujący kolorowe fale dźwiękowe, aby wskazać działanie mowy. Warto nadmienić, że nadal prowadzone są prace nad interfejsem i może on ulec zmianom przed wprowadzeniem do OS X.

Nie zabraknie również własnego panelu preferencji i wyboru skrótu klawiszowego, który pozwoli na szybsze uruchomienie. Podobnie, jak w iOS użytkownicy będą mogli ją włączyć podczas pierwszego uruchomienia systemu operacyjnego w wersji 10.12. Jeżeli Mac będzie podłączony do źródła zasilania, będzie mógł korzystać z ciągle włączonej komendy „Hey Siri” tak, jak urządzenia mobilne Apple.

„Fuji”, bo taka jest nazwa kodowa 10.12 będzie również zawierać drobne usprawnienia interfejsu użytkownika, dotyczy to w głównej mierze okien aplikacji, ale zmiany nie będą tak znaczące, jak w Yosemite. Poza tym Apple na pewno dalej będzie skupiać się na poprawie wydajności, co zaczęli od wprowadzenia El Capitan. Niestety, nie wiemy nic na temat iOS 10, który również powinien zadebiutować podczas tegorocznego WWDC, przynajmniej jako wersja rozwojowa.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek