Krzysiek Borek31.10.2017
SiriKit dla HomePod dostępny w iOS 11.2 beta

Wczoraj Apple udostępniło wersje testową iOS 11.2 dla wszystkich urządzeń mobilnych, które są kompatybilne z tą wersją systemu operacyjnego. Oprogramowanie zawiera Sirikit dla głośnika HomePod, który trafi do sprzedaży w grudniu bieżącego roku.

Sirikit pozwoli przekazywać proste komendy głosowe, pozwalające na uruchamianie aplikacji na iPhone’ie lub iPadzie. Części oprogramowania związane z Siri zostały wdrożone już w iOS 10, a 11 sprawiła, że możecie tworzyć listy rzeczy do zrobienia, dodawać notatki, przypomnienia, wejść w aplikacje bankowe i wyświetlać kody QR.

Do tej pory Apple nie zdecydowało się na wcześniejsze otworzenie oprogramowania obsługującego Homepod. Jednak przed rynkowym debiutem namawia programistów do wdrażania funkcji podobnej do Handoff. Na pełną integrację będziemy musieli poczekać.

Problem w tym, że obecnie programiści nie mogą sprawdzić działania głośnika, a Apple rekomenduje używanie Siri na słuchawkach. Takie połączenie pozwoli im częściowo sprawdzić interakcje użytkownika. To jednak nie to samo, co wykorzystanie głośnika.

Nawet po wprowadzeniu Homepod nie będzie lepiej, ponieważ większość operacji będziemy musieli wykonywać z poziomu iPhone’a lub iPada. Co z tego, że większość aplikacji wykorzysta Sirikit skoro każda operacja będzie rozpoczynana z poziomu urządzenia mobilnego, a nie Homepod.

W takiej sytuacji może się okazać, że Handoff będzie idealnym rozwiązaniem dla nadchodzącego głośnika. Dlaczego? Powód jest prosty, integracja z aplikacjami firm trzecich, jeżeli nie mamy sprzętu z ekranem każda operacja przechodzi przez Homepod.

Głośnik powinien trafić do sprzedaży w grudniu tego roku i nie będzie należał do najtańszych.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek