Krzysiek Borek10.06.2014
Słuchawki Nokia Purity Pro by Monster – recenzja

Nokia współpracuje z wieloma producentami, takimi jak Fatboy, JBL, czy Monster. Nie są to pierwsze słuchawki z serii, jako że już wcześniej mariaż dwóch firm zaowocował słuchawkami nausznymi.

Co w pudełku?

8675969841_1cc7b127a5_o

Wraz ze słuchawkami otrzymamy ładowarkę, kabel USB, pokrowiec, jak i kabel dla słuchawek. Tak możemy słuchać muzyki również w ten sposób.

Wygląd

8677076282_125fd90875_o

Jest parę wersji kolorystycznych słuchawek, ja miałem przyjemność testować żółte. Osobiście są dla mnie zbyt krzykliwe i zdecydowanie wyróżniają się z tłumu, więc ludzie często patrzyli się na mnie ,gdy ich używałem podczas chodzenia na zajęcia na uczelni.

Lampka od łączności Bluetooth znajduje się pod prawą słuchawką, co powoduje, że jest ona słabo widoczna. Na lewej słuchawce znajdziemy przycisk odtwarzania, regulacji głośności, a także mikrofon.

Przyciski są umieszczone w dobrych miejscach, co nie skutkuje zrujnowaniem wizerunku słuchawek. Oczywiście ,mamy tutaj 3,5mm gniazdo minijack, port microUSB i logo NFC.

Pewnie zastanawiacie się, czemu nie wspominam o przycisku włączającym słuchawki, przyzczyna jest prosta, włączają się one po rozłożeniu, a gdy je składamy to ,się wyłączają. Bateria spokojnie wytrzyma dwa tygodnie użytkowania, oczywiście możemy słuchać muzyki po kablu, łączność poprzez NFC sprawdza się idealnie.

Dźwięk

8675971499_dc147b5da1_o

Tutaj zaczyna się być albo nie być dla tych słuchawek, w końcu co Nam po interesującym wyglądzie jeżeli słuchawki nie zapewniają dobrej jakości muzyki. Z czystym sumieniem mogę przyznać, że jakość jest idealna, słucham różnych rodzajów muzyki i dobrze wiem ,że Monster produkuje słuchawki, które mają mocne basy.

Jeżeli słuchamy muzyki z koncertów na żywo, będziemy w stanie usłyszeć dźwięk każdego instrumentu. Słuchawki posiadaja redukcję hałasu, który Nas otacza, jest to ciekawe rozwiązane. Zdjemując słuchawki z uszu od razu zostaje to wyłączone, a po ponowym nałożeniu słuchawek, włączamy redukcję ponownie.

Łączność

Różnica pomiędzy słuchaniem muzyki na kablu, a poprzez Bluetooth jest praktycznie nie zauważalna. Niestety, poprzez połączenie Bluetooth nie wyciśniemy wszystkiego z urządzenia na którym słuchamy muzyki, nie jest to wada, ponieważ w większości tego typu urządzeń tak się dzieje.

Sparowanie słuchawek z urządzeniem przy pomocy NFC jest dosyć proste, wystraczy je przyłożyć do siebie i po chwili ukaże się komunikat o sparowaniu urządzeń. Jeżeli nie mamy NFC, możemy sparować słuchawki poprzez Bluetooth. Słuchawki mogą do nas przemówić, mówiąc o poziomie naładowania baterii, kiedy są gotowe do sparowania, czy są sparowane z urządzeniem, czy nie.

Słuchawki te idą o krok dalej ,jeżeli chodzi o łączność, w wyniku czego korzystanie z nich sprawie wiele przyjemności.

Współpraca ze smartfonem

8724808730_4c464063e3_o

Purity Pro posiadają własny mikrofon, więc możemy przeprowadzać rozmowy za ich pomocą. Przycisk odtwarzania/zatrzymania może pracować, jako przycisk odbierania połączeń (jednokrotne naciśnięcie), ponownego wybierania (dwukrotne naciśnięcie). Możemy także wydawać komendy głosowe poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku. Jedyny problem tutaj to mikrofon, niestety zbiera on szumy wokół Nas, jest to do przyjęcia, gdy jesteśmy na zewnątrz. Jeżeli jesteśmy w jakimś pomieszczeniu, jest tylko gorzej każde echo jest słyszalne.

Podsumowanie

Słuchawki mi się spodobały, jednakże nie wiem ,czy aby na pewno jakość dźwięku jest wprostproporcjonalna do ich ceny. Jednak to co je wyróżnia spośród wielu słuchawek na rynku to cechy, które zostały opisane powyżej no i to ,że możemy ich używać,jak zwykłe przewodowe,nauszne słuchawki.

Ważną zaletą jest też łączność z urządzeniami, które mają Windows Phone urządzenia możemy ze sobą sparować (prawie) bez użycia rąk. Jeśli potrzebujecie lepszej jakości dźwięku, poszukajcie dalej, ale ,skoro posiadacie urządzenie z Windows Phone będą to jedne z najlepszych słuchawek dla nich.

Podziękowania dla Microsoft Mobile Devices za udostępnienie urządzenia do testów.

Źródło: zdjęcia: flick.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • minicomp

    Gdyby te słuchawki kosztowały 1/2 swojej ceny to mozna by je było brać pod uwagę, ale ze względu na choćby ath m50 które kosztują 1/2 ceny tych purity a sa to juz słuchawki audiofilskie lub sony mdr1 z Bluetooth które tez kosztują mniej a sa o wiele lepiej wykonane to te biedne monsterki nie maja żadnych zalet oprócz palety kolorów.