Krzysiek Borek19.08.2015
Smartfon Project Tango oficjalnie zaprezentowany

Wczoraj na IDF Intel zaprezentował smartfona Project Tango. Korzysta on oprogramowania Google do mapowania w 3D, a także kamer RealSense 3D. Zaprezentowano, jak działa sprzęt, choć obecnie nie podano żadnych szczegółowych informacji na temat ceny i daty rozpoczęcia jego sprzedaży.

Screenshot 2015-08-19 at 13.25.34

Urządzenie posiada 6 – calowy wyświetlacz i wygląda jak każdy obecnie dostępny smartfon na rynku mobilnym. Jedyną różnicą są umieszczone na tyle kamerki, które pozwolą na przeskanowanie pokoju w 3D w czasie rzeczywistym. Intel pokazał nawet, jak wygląda to w praktyce.

Screenshot 2015-08-19 at 13.26.03

Od dłuższego czasu Google prezentowało tablet Project Tango, a technologia pozwala na szybkie wyświetlanie map w trójwymiarze, bez konieczności używania GPS. Pozwala to na użytkowanie sprzętu nawet w zamkniętych pomieszczeniach, a nie tylko na zewnątrz.

Screenshot 2015-08-19 at 13.26.17

Jak już wspominałem, nie ma żadnych informacji, dotyczących ceny, daty premiery lub czy w ogóle Project Tango trafi do sprzedaży. Byłbym rad, gdyby sprzęt pojawił się w sprzedaży, choć zdaje sobie sprawę, że taka technologia potrzebuje czasu na wykrzesanie z niej maksimum.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek