Krzysiek Borek03.01.2016
Smartisan T2 oficjalnie zaprezentowany

Osobiście nie śledzę wszystkich doniesień i informacji o urządzeniach mobilnych z Chin, bo tylko niektóre z nich są rzeczywiście interesujące. Jednym z nich jest zaprezentowany niedawno Smartisan T2 z układem scalonym Qualcomma.

Konstrukcja T2 jest bliźniaczo podobna do jego poprzednika, choć mamy tutaj szkło Gorilla Glass (2,5D) po obu stronach smartfona. Pod wyświetlaczem ulokowano przyciski fizyczne, a bateria jest niewymienna, ponieważ mamy do czynienia z obudową unibody. Po obu krawędziach znajdują się programowalne przyciski, mogące służyć jako regulacja głośności, a jeden z nich znajduje się wewnątrz sprzętu. Jest widoczny dopiero po wyjęciu tacki na karty SIM.

smartisan-t2-official-details

T2 wyposażono w 6 rdzeniowego Snapdragona 808, 5 – calowy wyświetlacz FHD, 3GB pamięci operacyjnej i 16 lub 32GB pamięci na najważniejsze dane użytkownika. Nie zapomniano również o 13MPix aparacie głównym, a miłośnicy autoportretów muszą się zadowolić 5MPix aparatem z przodu. Słuchawka spokojnie radzi sobie z 4G, a pojemność niewymiennej baterii wynosi 2670mAh. Jej pojemność nie napawa optymizmem w porównaniu do urządzeń konkurencji, ale wystarczy na jeden dzień użytkowania.

smartisan-t2-announced-01

Producent zwrócił również uwagę na jakość dźwięku i postawił na osobne chipy wzmocnienia lewego i prawego kanału (OPA1612), co pozwala na cyfrowanie filtrowanie jakości dźwięku podczas odsłuchu na słuchawkach.

smartisan-t2-announced-02

Smartisan zawsze chwalono za ich system operacyjny. Najnowsza wersja wprowadzona razem z T2 (Smartisan OS 2.5) wprowadza wiele nowości takich jak edycja wideo, edytor plików GIF, nagrywanie obrazu wyświetlacza, wsparcie dla międzynarodowego roamingu i wiele innych.

T2 nie należy do najtańszych urządzeń mobilnych ze Snapdragonem 808, cena 16GB wariantu pamięciowego wynosi 385$ (1495 zł) i 400$ (1550 zł) za 32GB pamięci na dane. W tym przypadku zdecydowanie tańszymi alternatywami są Xiaomi Mi4c i OnePlus 2.

Źródło: gizmochina.com | zdj. - androidauthority.net
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek