Krzysiek Borek14.01.2016
SmartPass – wyłącz kod blokady w iOS po połączeniu z zaufaną siecią bezprzewodową

Ogólnie rzecz biorąc, kody dostępu są mechanizmami bezpieczeństwa, które nie pozwalają używać urządzenia niepowołanym użytkownikom.

Przez większość czasu funkcja może być infantylna, zwłaszcza podczas pobytu w swojej komfortowej strefie. Wtedy ciągłe wpisywanie kodu/używanie Touch ID bez wątpienia nie jest wielu użytkownikom na rękę.

SmartPass (1$) napisany przez CP Digital DarkRoom zdecydowanie ułatwia korzystanie ze sprzętu, nawet jeżeli uruchomione są wybrane przez nas zabezpieczenia urządzenia mobilnego. Oznacza to, że po dodaniu urządzenia do swojej sieci bezprzewodowej lub urządzenia z Bluetooth nie musimy już wpisywać hasła/kodu, lub używać czytnika linii papilarnych do odblokowania iPhone’a.

smartpass2

Po pobraniu musimy wszystko ręcznie skonfigurować, aby rozszerzenie działało tak, jak chce tego użytkownik. Wszystko sprowadza się do wprowadzenia sieci bezprzewodowej/urządzenia Bluetooth na „białą listę” wtedy sprzęt nie będzie wymagał hasła.

Nie mam wątpliwości, że autor inspirował się rozszerzeniem CleverPin, pozwalającym na to samo, jednakże ono nie jest jeszcze kompatybilne z iOS 9 – 9.0.2. Jeżeli jesteście zainteresowani SmartPass możecie je kupić w domyślnym źródle — BigBoss za 1$.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Jarek

  W iPhone 6s czytnik lini papilarnych jest tak szybki i trafny, ze sie o nim zapomina :) wiec to do starszych urządzeń

  • Rafał Gruszka

   To prawda, panna używa 6s i jej mega zazdrosne tego bajeru bo w mojej 6 zle nie jest ale w 6s to bajka.

   • antichrist

    nie ma czego zazdrościć. owszem jest mega szybkie, ale proste włączenie aparatu bez odblokowania, czy w ogóle wysunięcie dolnego paska nie jest łatwe. do tego dochodzi brak odczytania powiadomienia, no nie ma szans zdążyć przeczytać co przyszło. jest szybsze, ale uciążliwe…

    • Grzegorz Sawczak

     Zawsze klikam HOME bokiem kciuka lub paznokciem lub innym palcem, gdy chcę tylko zobaczyć godzinę lub sprawdzić powiadomienia…lub po prostu wołam Siri czy są jakieś powiadomienia lub chcę wiedzieć, która jest godzina, gdy telefon leży a coś robię.

 • Dom juan

  W 6s prostu naciskasz Home i masz odblokowany telefon czyli dla obecnych modeli iphona zbędna apka.