Krzysiek Borek04.05.2014
SmartTap – odblokuj iPhone`a podwójnym stuknięciem w wyświetlacz

Jeżeli macie problemy z przyciskiem uspienia/odblokowania lub po prostu chcecie mieć możliwość odblokowania smartfona, jak w LG, to rozszerzenie jest dla Was.

SmartTap to najnowsze rozszerzenie, które pozwala na odblokowanie smartfona poprzez podwójne stuknięcie w jego ekran. Nie tylko tak możemy to zrobic są też inne opcje, jak np. przesuwając w góre lub w dół po ekranie.

Wszystko oczywiście możemy skonfigurować wg. swoich preferencji. Są 3 dostepne gesty, oczywiście konfiguracje znajdziemy w Ustawieniach po zainstalowaniu rozszerzenia. 2 gesty są dla wyłączonego wyświetlacza i 1 dla włączonego. Tak że do wybory mamy odblokowanie smartfona, uruchomienie aplikacji i wybudzenie wyświetlacza.

Biorąc pod uwagę zdjęcia z Ustawień wszystko jest dosyć proste, po prostu przypisujemy gest do danej akcji. Oczywiście podwójnym stuknięciem możemy też zablokować smartfona.

„Smart touch detection” na pewno okaże się przydatne, więc warto zostawić to włączone, zapobiegnie to odblokowaniu smartfona, gdy mamy go w kieszeni. Jeżeli chcecie sprawdzić rozszerzenie w akcji, zapoznajcie się z materiałem wideo poniżej.

Rozszerzenie kosztuje 1.99$, dajcie znać co sądzicie o tym rozszerzeniu.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • zastanwia mnie czy to nie ma wplywu na zuzycie baterii. moze to mylny tok myslowy ale jakas mnie tak naszlo ze cos w tym moze byc

  • @Orlowskii

   Napewno bateria musi ucierpieć, ponieważ ekran cały czas musi czuwać.

   • Snik3rs

    Jak ekran może cały czas czuwać? Może to działać na zasadzie wykrywania dźwięku przez mikrofon, lub drgań przez żyroskop.

    • kaliente

     Akurat twórcy sami przyznali ze ma wpływ na baterię
     Ekran dotykowy składa się z wyświetlacza i digitizera, ten ostatni odpowiada za dotyk. SmartTap nie pozwala na wyłączenie digitizera, który czuwając zużywa energię.

     • Snik3rs

      Jasna sprawa ze zużywa baterie. Ja mam tel lg g2 i wiem ze nie działa to na podstawie digitizera, a dlaczego? Bo wystarczyłoby dwukrotne dotknięcie ekranu. A tu musi być spore stuknięcie.

    • @Orlowskii

     @Snik3rs:disqus
     wykrywanie dzwieku przez mikrofon :P? Musialby byc naprawde dobry, aby wyczuwać odpowiednie dźwieki i reagować tak jak chcemy. Wiadomo, ze chodzi o dotyk, ktory caly czas musi chodzic w tle.

 • Janusz Pałucha

  A czasem nie jest tak że ekran to jedno a na nim jest warstwa odpowiadająca za dotyk ?

 • Yogi

  Gdzie można znaleźć ten program ?