Krystian05.02.2014
Sony OSX

Od zawsze wiadomo, że Apple legalnie pozwala instalować swój system tylko na komputerach wyprodukowanych przez siebie.

Okazuje się jednak, że sam Steve Jobs kiedyś miał zupełnie inne pomysły na sam system. Jak twierdzi japoński pisarz Nobuyuki Hayashi były szef Apple proponował SONY specjalną wersją swojego systemu na komputery z serii VAIO.

Steve był tak zadowolony z wyglądu i działania komputerów VAIO, że chciał zrobić dla nich wyjątek. Niestety ze względu na to, że był to dopiero rozkwit tej linii komputerów, a w tamtych czasach ich sprzedaż rosła, SONY odmówiło współpracy. Ciekawe jest, co by się stało, gdyby jednak doszło to do skutku? Czy teraz SONY jako drugie na świecie mało by dostęp do OSX dalej? Branża PC mogła by wyglądać zupełnie inaczej, niestety już nigdy się tego nie dowiemy.

Ciekawe jakie jeszcze niesamowite tajemnice kryje historia Apple i Steva Jobsa.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
  • Andrzej Kosmala

    Zanim przeszedłem do obozu Appla kupując wraz z pierwszym iPadem MacBooka Pro 13, jeszcze pracując na Windowsie miałem laptop swego życia(przed Mac Bookiem) VAIO VGN TX 3 XP. Wspaniały,zachowałem go jako archiwum do dziś.A potem kupiłem VGN AW21 S z tępym systemem Windows Vista i nagrywarką blue ray. I wtedy pomyślałem sobie to co Świętej Pamięci Steve Jobs.Gdyby w to wszedł Apple to uratowałby naprawdę dobre laptopy Sony.Ale Apple popełnia ten sam błąd,który kiedyś popełniło Sony.Zosia samosia.Kiedy zrobili znakomity telewizor trinitron nikomu nie dawali licencji.I stali się monopolistą na rynku telewizorów.Każde studio miało Sony.Więc kiedy stworzyli magnetowid Beta nikomu nie chcieli dać licencji.Tutaj jednak JVC choć gorszy standard zrobili VHS i rozdawali na prawo i lewo i Sony przegrało.Monopol jeszcze nikomu nie wyszedł na zdrowie nawet polskiemu monopolowi spirytusowemu! I niech o tym Apple pamięta!