Krzysiek Borek26.08.2016
Sony podczas targów IFA 2016 zaprezentuje smartfony Xperia XZ i X Compact

Bardzo cenię podejście Sony do bez kompromisowych, kompaktowych modeli ich sztandarowych smartfonów. Preferuję mniejsze konstrukcje, więc informacja o rzekomej prezentacji Xperii X Compact napawa mnie optymizmem.

W sieci nawet pojawił się pierwszy render kompaktowego modelu X (dzięki @evleaks), a kolejne informacje pochodzą z portalu Techstatic. Dzięki nim dowiemy się, czego można spodziewać się po nadchodzących smartfonach Japończyków. Pragnę tylko przypomnieć, że konferencja Sony odbędzie się 1 września bieżącego roku.

gsmarena_001 (2)

Xperię XZ widzieliśmy wcześniej, a jej nazwa kodowa to F8831, jednak raporty mówią o różnych nazwach XR lub XZ. Na szczęście wiemy, że sprzęt będzie miał 5,2 – calowy wyświetlacz, 4GB pamięci operacyjnej, 23MPix aparat główny z podwójną diodą doświetlającą i laserowym autofocusem, a także 13MPix aparat do wideo rozmów i wykonywania autoportretów.

gsmarena_002 (1)

X Compact ma korzystać z mniejszego ekranu (4,6 – cala) i baterii o pojemności 2700mAh. Nie mamy niestety żadnych informacji o aparatach tego modelu, ale wydaje mi się, że za szybkie działanie kompaktowego modelu będzie odpowiadał Snapdragon 820 i 3 lub 4GB RAM-u. Ponadto obydwa telefonu z KKW będą korzystać z portu USB — C.

Osobiście nie będzie mnie na tegorocznych targach IFA, ale postaram się powiadomić was o nowych telefonach Sony i innych.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek