Krzysiek Borek20.12.2014
Sony szykuje 13″ tablet?

Jak zwykle Sony wraz ze startem nowych smartfonów z serii Z ma w planach kolejne tablety. Ostatnio pojawiło się wiele doniesień, dotyczących Xperii Z4 i jej dwóch wariantów, a także jednego z tabletów.

Nie oznacza to końca prac nad kolejnym urządzeniem, prawdopodobnie będzie to tablet z wyświetlaczem o przekątnej 13”. Tablet dostanie odpowiednią nazwę, a będzie nią Xperia Z4 Tablet Ultra. Specyfikacja techniczna jest nie z tej ziemi. Tablet japońskiego koncernu ma posiadać 13” wyświetlacz TRILUMINOUS z technologią X-Reality. Jego proporcje mają wynosić 16:10 i będzie to matryca 4K.

Sony1

Za sprawne działanie urządzenia odpowiedzialny będzie Snapdragon 810, wspomagany przez 6GB pamięci RAM. Miejsca na dane użytkownika będzie sporo, producent przeznaczy na to 64GB i, co najważniejsze tablet będzie współpracował z Remote Play.

Tablet będzie miał 8,6mm grubości i baterię o pojemności 12,100mAh. Jest jedno, ale, tak duże urządzenie w połączeniu z cienkimi ramkami, okalającymi wyświetlacz nie będzie komfortowe w użytkowaniu.

Według mnie te informacje to „bujdy na resorach”, prawdziwie konkrety poznamy na przyszłorocznych targach CES lub MWC.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek