Krzysiek Borek05.09.2015
Sony w Z5 Premium zamontowało podwójny radiator

Snapdragon 810 jest dobrze znany z jego przypadłości, choć to najwyższy model układu scalonego Qualcomma, więc nie dziwi mnie, że wielu producentów urządzeń mobilnych na niego stawia, szczególne w modelach z najwyższej półki.

Sam przekonałem się o problemach tego układu podczas testów HTC One M9, Xperii Z3+ i Z4 Tablet. Z5 Premium również skorzysta z niesławnej 810, ponieważ połączenie wyświetlacza 4K z mniej wydajną jednostką mogłoby powodować problemy, tym bardziej że wtedy nikt nie brałby oferty Japończyków na poważnie. A co wysokimi temperaturami? Sony w końcu znalazło na to rozwiązanie.

gsmarena_002

Zdjęcie powyżej prezentuje rozłożoną Z5 Premium, na samej górze płyty głównej w położeniu układu scalonego widać jednoznacznie, że mamy do czynienia z podwójnym radiatorem, a dodatkiem do niego jest odpowiednia ilość pasty termoprzewodzącej. Takie rozwiązanie powoduje odpowiednie odprowadzanie powietrza, co przekłada się na niższe temperatury układu scalonego.

Teoretycznie Snapdragon 810 powinien być chłodniejszy, ale po samym zdjęciu ciężko to stwierdzić, Jestem ciekaw, jak takie rozwiązanie zachowuje się podczas codziennego użytkowania.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek