Krzysiek Borek19.05.2016
Sony wprowadziło do oferty Xperia XA Ultra

Sony zaprezentowało kilka dni temu kolejnego reprezentanta serii X — jest nim model XA Ultra. To obecnie czwarty smartfon z najnowszej serii, którą poznaliśmy podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie.

XA Ultra to odpowiednik C6 Ultra, więc nie trudno zauważyć, że to większy model XA — wliczając w to ekran od krawędzi do krawędzi (po bokach). Warto wspomnieć, że ekran również jest większy niż w budżetowcu i ma 6 – cali, a jego rozdzielczość to Full HD.

Screenshot 2016-05-17 at 08.45.24

Najciekawszą częścią urządzenia jest bez wątpienia 16MPix aparat z przodu wyposażony w diodę doświetlającą i optyczną stabilizację obrazu, która powinna pomóc w wykonaniu świetnych selfiaczy. Nie można zapomnieć o 21,5MPix aparacie głównym, ale on nie ma OIS, więc HTC 10 to nadal jedyne urządzenia wyposażone w dwa aparaty z optyczną stabilizacją obrazu

.Screenshot 2016-05-17 at 08.45.40

Obecnie urządzenie nie widnieje na żadnej stronie Japońskiego koncernu, więc nie dysponujemy pełną specyfikacją sprzętową. Tak czy owak, sprzęt działa na Androidzie 6.0 Marshmallow, a za sprawne działanie odpowiada 64 – bitowy układ scalony MediaTek MT6755 (Helio P10), wspomagany 3GB pamięci operacyjnej, a na dane dla użytkownika zarezerwowano 16GB. Warto nadmienić, że dostępne jest również szybkie ładowanie, a bateria według producenta starczy na dwa dni użytkowania.

Screenshot 2016-05-17 at 08.45.32

XA Ultra trafi do sprzedaży w lipcu bieżącego roku w wybranych regionach świata (nie wiemy, czy Polska się do nich zalicza). O cenie na ten moment nic nie wiadomo, ale ile bylibyście w stanie wydać na nową Xperię?

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek