Krzysiek Borek01.11.2016
Sony wybrało idealny moment na wydanie PlayStation 4 Pro

Niedługo na półki sklepowe trafi najnowsza wersja PlayStation 4 – Pro i wygląda na to, że Sony wybrało odpowiedni moment na wprowadzenie nowego modelu do swojej oferty pomimo chwalenia się przez Microsoft Project Scorpio.

Nie tylko Japończycy myśleli o wydaniu nowego modelu konsoli, ponieważ to samo planuje Microsoft i Nintendo. Jednak w przypadku konkurencji sprzęt pojawi się dopiero w przyszłym roku, a PS4 Pro już na dniach. Osobiście nie uważam, że Sony pośpieszyło się z wydaniem modelu Pro, dla mnie to najlepszy moment. Już wyjaśniam.

playstation-vr-2-e1476556462912

Jeśli nowa konsola okaże się taki samym hitem, jak gogle PlayStation VR to Nintendo będzie mieć problemy. Wystarczy wziąć pod uwagę niską sprzedaż Wii U i już klaruje nam się obraz lepiej sprzedającej się konsoli Sony. Z Xboksem jest nieco inaczej, niby ma te same wnętrzności, co podstawowy model PS4, a i tak z niektórymi grami radzi sobie gorzej, nie wspominając o niższej sprzedaży konsoli Microsoftu.

Xbox One S się dla mnie nie liczy w porównaniach, ponieważ traktuję go, jako kolejną iterację standardowej wersji konsoli. Nie zmienia to faktu, że PlayStation 4 nadal ma nad nim przewagę, co pozwala Sony pracować nad poprawkami do konsoli bez zbędnego pośpiechu.

Po wydaniu PlayStation 4 Japończycy mogą skupić się na projektowaniu kolejnej konsoli, o ile mają takie zamiary. Znowu zrobią to wcześniej od konkurencji i będą mogli skupić się na nowych technologiach, podczas gdy reszta będzie pracować nad obecnymi projektami. W momencie nasycenia rynku obecną generacją Sony będzie mogło wyskoczyć, jako pierwsze z kolejną generacją.

Źródło: http://techu4ria.com/ps4-pro-release-date-puts-sony-perfect-position-rivals/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek