Krzysiek Borek04.08.2015
Sony Xperia M5 oficjalnie zaprezentowana

Wczoraj oprócz modelu C5 Ultra, Sony zaprezentowało również model M5 z aparatem głównym z 21,5MPix matrycą i hybrydowym autofocusem.

Na zewnątrz M5 wygląda tak, jak każdy inny model Sony, nadal widać wzornictwo OmniBalance. W praktyce oznacza to, że sprzęt jest wodo i pyłoszczelny (IP65/68), a jej wygląd jest inspirowany modelem Z3+ (którego recenzja wkrótce pojawi się na portalu). Pamiętajcie, że tym razem port microUSB nie znajduje się pod żadną zaślepką.

Xperia-M5-1024x694

Zainteresowani specyfikacją techniczną? Xperia M5 napędzana jest procesorem MediaTeka z serii Helio (10 rdzeni), taktowanego 2GHz, wspiera go 3GB pamięci operacyjnej, GPU PowerVR G6200, 16GB pamięci na dane użytkownika i czytnik kart microSD

Przednia kamera to 13MPix matryca, która jest w stanie nagrywać materiały wideo w Full HD. Z tyłu mamy do czynienia z 21,5MPix matrycą z przysłoną f/2.2 i hybrydowym autofocusem (czas poniżej 0,3s). Bez problemu nagramy również materiały wideo w 4K, a zdjęcia możemy wykonać przyciskiem migawki, znajdującym się bezpośrednio na obudowie urządzenia.

Xperia-M5-camera

Reszta specyfikacji wygląda tak samo, jak w większości przypadków, NFC, Bluetooth,WiFi, GPS i LTE również się w niej znajdują. Bateria o pojemności 2600mAh powinna wystarczyć na nieprzerwane 2 dni pracy na jednym ładowaniu.

Xperia M5 dostępna będzie w 3 kolorach, są to biel, czerń i złoto. Obecnie producent z Kraju Kwitnącej Wiśni nie podał informacji, dotyczących ceny i daty debiutu.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek