Krzysiek Borek17.10.2016
Sony zamierza wydać 5 mobilnych gier do marca 2018 roku

W zeszły piątek Sony dało nam w końcu do zrozumienia, że zamierza wydać pięć gier dedykowanych urządzeniem mobilnym z iOS i Androidem. Mam wrażenie, że jest to związane z bezpośrednią konkurencją z Nintendo na tym polu.

Za większość produkcji odpowiedzialne będzie ForwardWorks, a deweloping zacznie się jeszcze w tym roku. Nie znamy szczegółowych informacji o przygotowywanych grach, ale wiadomo, że na początku pojawią się w Japonii i paru innych krajach azjatyckich.

snoy

Nie dziwię się, że Sony zamierza spróbować swoich sił na rynku mobilnym. W końcu stanowi on połowę rynku graczy. Jednak obecnie Sony najwięcej zarabia wyłącznie na sprzedaży ich najnowszej konsoli — PlayStation 4, wliczając w to gry i akcesoria.

Nie można zapomnieć o przenośnej konsolce producenta — PlayStation Vita, ale ona ma już 5 lat i gry nie pojawiają się zbyt często. Tym bardziej że wiele smartfonów i tabletów przewyższa ją swoimi możliwościami. Sam nawet ją miałem, ale po dwóch latach zdecydowałem się ją sprzedać z powodu braku gier AAA.

Nie mam wątpliwości, że Sony jest w tyle za Nintendo, ponieważ rywal zza miedzy wydał już parę produkcji, a niedługo na iOS zadebiutuje Super Mario Run.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek