Krzysiek Borek23.01.2018
Sony zrezygnuje ze standardowego gniazda słuchawkowego w swoich smartfonach?

Od zeszłej soboty jestem świeżo upieczonym użytkownikiem iPhone’a 7. Podczas jego zakupu nie przeszkadzał mi brak standardowego gniazda słuchawkowego, mam w końcu bezprzewodowe słuchawki lub mogę użyć adaptera, żeby podłączyć ulubione.

Wygląda na to, że w podobną stronę zmierza Sony ze swoim najnowszym samrtfonem o oznaczeniu PY7-21831A. Poza dokumentami pojawiły się również schematy, które dają do zrozumienia, że Japończycy w jednym z tegorocznych produktów zrezygnują z 3,5 mm złącza.

Naklejka z oznaczeniem wprowadzonym do FCC jest umieszczona w miejscu, gdzie zazwyczaj spoczywało gniazdo słuchawkowe. Na jednym z boków w przypadku sprzętu Sony mamy dostęp do czytnika kart SIM/microSD. Japończycy pokusili się nawet o pokazanie dedykowanego kabla na schemacie, pozwoli on słuchać muzyki i ładować urządzenie jednocześnie.

Mam wrażenie, że to jedno z urządzeń, które ujrzymy pod koniec przyszłego miesiąca w Barcelonie podczas targów Mobile World Congress. Z dokumentów wynika również, że nieznany nam jeszcze model otrzyma duży wyświetlacz (5,7 – cala), ale nic nie wspomniano o jego proporcjach. Mam nadzieję, że ekran będzie miał podobne proporcje, co wyświetlacz Galaxy S8, a nie standardowe 16:9.

Dołączenie dedykowanego kabla do urządzenia będzie strzałem w dziesiątkę, o ile Sony rzeczywiście zdecyduje się na wyeliminowanie standardowego gniazda słuchawkowego. Podłączymy go oczywiście do portu USB C obecnego w urządzeniu. Ciekaw jestem jak to będzie działać i wyglądać. Mam nadzieję, że sprzęt zobaczymy pod koniec lutego, oby tak było.

Źródło: xperiablog.net
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek