Krzysiek Borek17.07.2016
Specyfikacja laptopa Xiaomi ujawniona

Ostatnio informowaliśmy was o zbliżającej się konferencji Xiaomi, gdzie powinniśmy zobaczyć dwa, nowe produkty.

Jednym z nich na pewno będzie pierwszy w historii laptop, o którym pierwsze informacje pojawiły się 7 miesięcy temu, ale większość z nich wprowadziła nas w błąd.

Na szczęście dziś pojawiła się oficjalna specyfikacja sprzętowa i wiemy, czego możemy się spodziewać po produkcie Chińczyków. Do dyspozycji będą dwa rozmiary, 11 – cali i 12,5 – cala, ten większy na pewno otrzyma ekran Full HD, ale nie będzie dotykowy.

Mi-Notebook

Mi-Notebook-2

Jednostką centralną będzie procesor i7 (6500U) o taktowaniu 2,5GHz (3GHz w Turbo Boost), który zawiera kartę graficzną Intel HD Graphics 520, dorównującą mocą GeForce’owi 820M. Początkowe testy wydajności wskazują, że bez problemu pogramy na laptopie w gry z zeszłego roku, ale na najniższych ustawieniach graficznych.

Mi-Notebook-Specs mi-notebook-charger

Xiaomi w przypadku systemu operacyjnego postawiło na Windowsa 10, a procesor wesprze 8GB pamięci operacyjnej. Warto nadmienić, że ładowarka (65W) ma port USB — C tak, jak w przypadku Huawei MateBook. Niestety, nie podano informacji o cenach obydwu modeli, ale mam wrażenie, że nie będą wygórowane, choć tego dowiemy się dopiero podczas prezentacji 27 lipca bieżącego roku.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek